Fransiya Prezidenti Emmanuel Makron Armanistonga tashrifi chog‘ida kutilmagan “musiqa kechasi”ning bosh qahramoniga aylandi. U Nikol Pashinyan bilan bir sahnada mashhur qo‘shiqni jo‘rlikda kuylab, ijtimoiy tarmoqlarda katta shov-shuvga sabab bo‘ldi.
Kecha, 4 may kuni Yerevanda o‘tgan davlat ziyofati davomida siyosatchilar La Bohème’ni ijro etgan. Lavhalarni “Franceinfo” telekanali e’lon qildi.
Video kadrlarida Makron mikrofon bilan royal yonida o‘tirgani, musiqa asbobini esa armanistonlik musiqachi Vaagn Ayrapetyan chalayotgani ko‘rinadi. Shu payt Pashinyan baraban orqali jo‘r bo‘lib, “sahnadagi trio”ni to‘ldirgan.
Tadbir ishtirokchilari esa bu noodatiy chiqishni telefonlariga suratga olib, ijtimoiy tarmoqlarga joylashtirgan. Armaniston Prezidenti Vaagn Xachaturyan ham voqeani tabassum bilan kuzatgan.
Ma’lumot uchun, ushbu kulish va qo‘shiqqa boy kecha Yevropa siyosiy hamjamiyati sammiti doirasida o‘tkazilgan. Tadbirda 50 dan ortiq davlat delegatsiyalari ishtirok etmoqda.

French President Emmanuel Macron became the unexpected star of an "impromptu musical evening" during his visit to Armenia. He performed a famous song in duet with Nikol Pashinyan on the same stage, causing a huge stir on social media.
Last night, on May 4, during a state banquet in Yerevan, the politicians performed La Bohème. The footage was released by the Franceinfo television channel.
The video footage shows Macron sitting by the piano with a microphone, while Armenian musician Vahagn Hayrapetyan plays the instrument. At the same time, Pashinyan accompanies on the drums, completing the "trio on stage."
Participants of the event recorded this unusual performance on their phones and posted it on social media. Armenian President Vahagn Khachaturyan also watched the scene with a smile.
For reference, this laughter- and song-filled evening was held within the framework of the European Political Community summit. Over 50 state delegations are participating in the event.