Toshkentda ko‘prik yonida yo‘lning bir qismi qulab tushgan Temur Malik ko‘chasida avtomobillar harakati qisman tiklandi. Bu haqda poytaxt hokimligi ma’lum qildi.
Ma’lum qilinishicha, Mirzo Ulug‘bek tumanida Temur Malik ko‘chasining Sultoniya ko‘chasi bilan kesishmasidan Mirzo Ulug‘bek ko‘chasigacha bo‘lgan qismida transport harakatiga cheklangan tarzda ruxsat berilgan. Ushbu uchastkada harakat 30 km/soatgacha tezlikda tashkil etilgan.
Shuningdek, Sultoniya ko‘chasi tomonidan Temur Malik ko‘chasi orqali Mirzo Ulug‘bek ko‘chasiga chiqish mumkin. Mirzo Ulug‘bek ko‘chasi tomonidan esa Temur Malik ko‘chasi bo‘ylab Sultoniya ko‘chasi yo‘nalishida harakatlanishga ruxsat berilgan.
Avvalroq ushbu yo‘l o‘tkazgichning 2024 yil avgust oyida ochilgan qismida qulash sodir bo‘lgani sababli mazkur hududda harakat vaqtincha to‘xtatilgan, ayrim avtobus yo‘nalishlari esa o‘zgartirilgan edi.

Vehicle traffic has been partially restored on Timur Malik Street in Tashkent, where a section of the road collapsed near the bridge. The capital's city administration reported this.
According to the report, limited traffic has been permitted on the section of Timur Malik Street in Mirzo Ulugbek District from its intersection with Sultoniya Street to Mirzo Ulugbek Street. Traffic on this section has been organized at speeds of up to 30 km/h.
Furthermore, it is possible to exit from Sultoniya Street onto Mirzo Ulugbek Street via Timur Malik Street. From the direction of Mirzo Ulugbek Street, movement is permitted along Timur Malik Street towards Sultoniya Street.
Previously, traffic in this area was temporarily suspended and some bus routes were altered due to a collapse that occurred on a section of this overpass, which had been opened in August 2024.