Andijon viloyatida o‘tkazilgan tadbirda Xo‘jaobod tumani hududida to‘xtatilgan “BYD” rusumli avtomobil salonidan 5 kg 946 gr “Mefedron” sintetik giyohvandlik vositas aniqlandi. Ma’lum bo‘lishicha, muqaddam sudlangan shaxs ushbu moddani narkokurerlar tomonidan “zakladka” tarzida qoldirilgan joydan olib, Toshkent shahriga yetkazib berishni rejalashtirgan.
Poytaxtda o‘tkazilgan yana bir tezkor tadbirda xorijdan kuryerlik jo‘natmasi orqali qandolat mahsulotlari orasiga yashirilgan 350 gr “Klefedron” moddasini qabul qilib olgan shaxs uslandi. Davom etgan tadbirda uning sherigi ham qo‘lga olinib, yashash xonasida tashkil etilgan narkolaboratoriyadan 5,3 kg atrofida sintetik giyohvand moddalar, gashish va marixuana moylariga o‘xshash moddalar, shuningdek laboratoriya jihozlari ashyoviy dalil sifatida olindi.
Namanganda o‘tkazilgan tezkor tadbirda esa Qirg‘iziston Respublikasidan noqonuniy olib o‘tilgan 1 kg 23 gr “geroin”ni 18,5 ming dollarga sotish vaqtida shaxs qo‘lga olindi.
Sirdaryo viloyatida to‘xtatilgan “Cobalt” avtomobilidan esa 2516 dona “Regapen” nomli kuchli ta’sir qiluvchi dori vositalari aniqlandi. Ularning Qo‘qon shahrida “zakladka” tarzida qoldirilgan joydan olingani ma’lum qilindi.

During an event held in the Andijan region, 5 kg 946 gr of the synthetic drug "Mephedrone" was discovered from a "BYD" brand car salon that was stopped in the territory of the Khojaabad district. It is known that a previously convicted person had planned to take this substance from a location where it was left by drug dealers in a "dead drop" manner and deliver it to the city of Tashkent.
In another rapid event held in the capital, a person was caught receiving 350 gr of the substance "Clephedrone" hidden among confectionery products via an international courier shipment. During the ongoing event, his accomplice was also apprehended, and from a drug laboratory set up in their living quarters, approximately 5.3 kg of synthetic drugs, substances similar to hashish and marijuana oils, as well as laboratory equipment were seized as material evidence.
During a rapid event held in Namangan, a person was caught while selling 1 kg 23 gr of "heroin" illegally brought from the Kyrgyz Republic for 18.5 thousand dollars.
From a "Cobalt" car stopped in the Syrdarya region, 2516 units of a potent medicinal product named "Regapen" were discovered. It was reported that they were taken from a location where they were left in a "dead drop" manner in the city of Kokand.
Criminal cases have been initiated regarding all incidents, and investigative actions are being carried out.