Andijonda 23 yoshli qiz ko‘prikdan o‘zini tashlamoqchi bo‘ldi
Ijtimoiy tarmoqlarda Andijon shahrida bir qiz ko‘prikdan o‘zini tashlamoqchi bo‘lgani aks etgan video tarqaldi. Holat yuzasidan Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi rasmiy ma’lumot berdi.
Ma’lum qilinishicha, 14 yanvar kuni soat 08:00 atrofida Andijon tumanida yashovchi 23 yoshli qiz ruhiy holati o‘zgargani sabab Andijon shahri Ishchilar mahallasi hududidagi Navoiy shoh ko‘chasi ustida joylashgan ko‘prikdan o‘zini tashlamoqchi bo‘lgan.
Voqea joyiga zudlik bilan yetib kelgan tezkor-tergov guruhi va hamkor tashkilotlar xodimlari tomonidan mazkur ko‘ngilsiz holatning oldi olingan. Hozirda holat yuzasidan prokuratura organlari tomonidan surishtiruv harakatlari olib borilmoqda.
'Эрондаги намойишларда ўзбекистонликлар жабрланмаган — ТИВ'ning rasmi
Jamiyat Bugun 06:08
Эрондаги намойишларда ўзбекистонликлар жабрланмаган — ТИВ
O‘zbekiston TIV Eron hududida davom etayotgan norozilik namoyishlarida mamlakat fuqarolari jabrlanganligi haqida ma’lumot yo‘qligini bildirdi.
'"Акай сити"да "уй" ёниб кетди'ning rasmi
Jamiyat Bugun 04:19
"Акай сити"да "уй" ёниб кетди
Toshkent FVB yong‘in tafsilotlarini e’lon qildi.
'Oʻzbekiston armiyasi qanday shakllandi?'ning rasmi
Oʻzbekiston armiyasi qanday shakllandi?
Mustaqillikning dastlabki yillarida O‘zbekiston o‘z Qurolli Kuchlarini barpo etib, suverenitet va milliy xavfsizlikning mustaqil tizimini yaratdi.
'Samarqandda kelin noto‘g‘ri ukol olib halok bo‘ldimi?'ning rasmi
Jamiyat 13.01.2026 16:34
Samarqandda kelin noto‘g‘ri ukol olib halok bo‘ldimi?
Darakchi.uz holatga aniq̆lik kiritish maqsadida Bosh prokuraturadan javob oldi.
'Oʻzbekistonda bolaga otasining ismi familiya sifatida berilishi mumkin'ning rasmi
Jamiyat 13.01.2026 13:53
Oʻzbekistonda bolaga otasining ismi familiya sifatida berilishi mumkin
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Oilaviy kodeksga tegishli o‘zgartirishlarni nazarda tutuvchi qonun loyihasini birinchi o‘qishda qabul qildi.

A 23-year-old girl in Andijan attempted to throw herself off a bridge.
In the city of Andijan, a 23-year-old girl attempted to commit suicide; the situation was neutralized by law enforcement agencies.
Image of 'A 23-year-old girl in Andijan attempted to throw herself off a bridge.'
A video spread on social networks showing a girl in the city of Andijan about to throw herself from a bridge. The Andijan Regional Department of Internal Affairs provided official information regarding the incident.
It is reported that on January 14, around 08:00, a 23-year-old girl living in Andijan district attempted to throw herself from a bridge located on Navoi Shah Street in the Ishchilar mahalla area of Andijan city due to a change in her mental state.
The rapid response-investigation group and employees of partner organizations who quickly arrived at the scene prevented this unpleasant incident. Currently, investigative actions regarding the incident are being carried out by prosecutor's office authorities.
Image of 'Every military serviceman must feel that behind him stands a population of 38 million people — Shavkat Mirziyoyev'
Society Today 08:22
Every military serviceman must feel that behind him stands a population of 38 million people — Shavkat Mirziyoyev
The President sent congratulations to the military personnel on the occasion of the 34th anniversary of the establishment of the Armed Forces and Defenders of the Motherland Day.