Намангандаги тўйда 7 ёшли қизни зўрлаган эркак 18 йилга қамалди
Oktabr oyida Namangan viloyatidagi xonadonlardan birida erkak to‘y marosimida 2018 yilda tug‘ilgan qizni zo‘rlaganligi haqida xabar tarqalgan edi.
Kuni kecha Namanganda mazkur jinoyat ishini ko‘rib chiqish yakunlandi. Bu haqda Oliy sud matbuot xizmati xabar berdi.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Yangiqo‘rg‘on tuman sudi sudlanuvchi, 1987 yilda tug‘ilgan, muqaddam sudlangan B.S.ga nisbatan hukm chiqardi.
Sud jarayoni yopiq rejimda o‘tkazildi.
Sud hukmiga ko‘ra, B.S. 2018 yilda tug‘ilgan voyaga yetmagan I.K.ga nisbatan JKning 112-moddasi (o‘ldirish yoki zo‘rlik ishlatish bilan qo‘rqitish) 1-qismi, 118-moddasi (nomusga tegish) 4-qismi, 119-moddasi (jinsiy ehtiyojni zo‘rlik ishlatib qondirish) 4-qismida nazarda tutilgan jinoyatlarni sodir etganlikda aybli deb topildi.
Jinoyatlar majmui bo‘yicha unga 18 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlandi.
Bundan tashqari, JKning 34-moddasi 3-qismi "a" bandi asosida B.S. o‘ta xavfli retsidivist deb topildi. Shu munosabat bilan u jazoni og‘irroq sharoitlarda o‘taydi va muddatidan oldin ozod qilish imkoniyati minimalashtiriladi.
Xususan, sudning ajrimiga ko‘ra, mahkum jazoning dastlabki uch yilini qamoqda, qolgan qismini maxsus tartibli koloniyada o‘tkazadi.

In October, news spread about the rape of a girl born in 2018 during a male wedding ceremony in one of the households in Namangan region.
Yesterday, the consideration of this criminal case was completed in Namangan. The Supreme Court press service reported on this.
The Yangikurgan district court for criminal cases issued a verdict against the defendant, B.S., born in 1987, with a prior conviction.
The court proceedings were held in closed session.
According to the court verdict, B.S. was found guilty of committing crimes against the minor I.K., born in 2018, as provided for in Part 1 of Article 112 (threat of murder or use of violence), Part 4 of Article 118 (sexual assault), and Part 4 of Article 119 (satisfaction of sexual needs through the use of violence) of the Criminal Code.
For the aggregate of crimes, he was sentenced to 18 years of imprisonment.
Furthermore, based on subparagraph "a" of Part 3 of Article 34 of the Criminal Code, B.S. was recognized as a particularly dangerous recidivist. In this regard, he will serve his sentence under stricter conditions and the possibility of early release is minimized.
In particular, according to the court's decision, the convict will serve the first three years of his sentence in prison, and the remaining part in a colony with a special regime.