Joriy yilning 20 dekabr kuni Toshkent shahrida Lacetti va Nexia-3 rusumli avtomashinalar ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Mazkur hodisa oqibatida bir nafar yo‘lovchi vafot etgan.
Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, yo‘l-transport hodisasi Yashnobod tumanida taxminan soat 03:45 atrofida yuz bergan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, Lacetti rusumli avtomashina 21 yoshli haydovchi tomonidan boshqarilgan bo‘lib, u boshqaruvni yo‘qotishi natijasida qarama-qarshi harakat yo‘lagiga chiqib ketgan va 47 yoshli haydovchi boshqaruvidagi Nexia-3 avtomobili bilan to‘qnashgan.
To‘qnashuv oqibatida Nexia-3 avtomashinasida bo‘lgan yo‘lovchi og‘ir tan jarohatlari olib, voqea joyida vafot etgan. Har ikki transport vositasining haydovchilariga tibbiy yordam ko‘rsatildi.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi — “Yo‘l harakati xavfsizligi yoki transport vositalaridan foydalanish qoidalarini buzish” bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmogda, deyiladi xabarda.

Image of 'In Tashkent, one person died as a result of the YTH incident.'
On December 20 of this year, a road traffic accident involving Lacetti and Nexia-3 model cars occurred in Tashkent city. As a result of this accident, one passenger died.
According to the report from the press service of the Traffic Safety Department, the road traffic accident occurred in the Yashnabad district at approximately 03:45. According to preliminary information, the Lacetti model car was driven by a 21-year-old driver, who lost control, veered into the oncoming lane, and collided with a Nexia-3 car driven by a 47-year-old driver.
As a result of the collision, a passenger in the Nexia-3 car sustained severe bodily injuries and died at the scene. Medical assistance was provided to the drivers of both vehicles.
It is reported that regarding this incident, a criminal case has been initiated under Article 266 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan — "Violation of traffic safety rules or rules for operating vehicles," and investigative actions are currently being carried out.