AQShning sobiq vitse-prezidenti Kamala Harris 2028 yilda bo‘lib o‘tadigan prezidentlik saylovlarida ishtirok etish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda va ushbu yo‘nalishda dastlabki siyosiy faollikni boshladi. Bu haqda Zamon.uz nashri xabar berdi.
Nashr ma’lumotlariga ko‘ra, Kamala Harris o‘tgan hafta Los-Anjeles shahrida Demokratik Milliy Qo‘mita tadbirida nutq so‘zlagan. Unda u Demokratlar va Respublikachilar partiyalarini tanqid qilib, ularning aholining dolzarb ehtiyojlariga yetarli darajada javob bera olmayotganini ta’kidlagan. Demokratik partiya vakillari mazkur chiqishni Harrisning ehtimoliy prezidentlik kampaniyasiga tayyorgarlik bosqichi sifatida baholamoqda.
Shuningdek, Harris "107 kun" nomi ostidagi siyosiy safarlarini kengaytirib, Janubiy Karolina shtati hamda afro-amerikalik aholi ulushi yuqori bo‘lgan shaharlarda chiqishlar qilgan. U qora tanli saylovchilar orasida kuchli siyosiy qo‘llab-quvvatlovga ega ekani bilan tanilgan bo‘lib, bu omil Demokratik partiyaning dastlabki saylovlarida muhim ahamiyat kasb etadi.
Avvalroq, Kamala Harris 2024 yilgi prezidentlik saylovlaridagi mag‘lubiyatdan so‘ng ham siyosiy faoliyatini davom ettirish niyatida ekani haqida xabarlar tarqalgan edi.

Will Kamala Harris run for US presidency again?
Former US Vice President Kamala Harris is considering the possibility of participating in the 2028 presidential elections and has begun initial political activity in this direction. Zamon.uz reported on this. reported.
According to the publication's information, Kamala Harris spoke at a Democratic National Committee event in Los Angeles last week. There, she criticized the Democratic and Republican parties, emphasizing that they are not adequately addressing the urgent needs of the population. Representatives of the Democratic Party assess this speech as a preparatory stage for Harris's potential presidential campaign.
Furthermore, Harris has expanded her political tours under the name "107 Days," holding events in South Carolina and cities with a high proportion of African-American population. She is known to have strong political support among Black voters, a factor that carries significant weight in the Democratic Party's primaries.
Earlier, reports had circulated that Kamala Harris intended to continue her political activity even after the defeat in the 2024 presidential elections.