Indoneziyada dahshatli suv toshqini kuzatilmog‘da
Qurbonlar soni keskin oshib bormoqda. So'nggi ma'lumotlarga ko'ra, suv toshqinlari va ko'chqinlar oqibatida qurbon bo'lganlar soni 450 nafarga yaqinlashgani aytildi.
'Indoneziyada dahshatli suv toshqini kuzatilmog‘da'ning rasmi
Indoneziyaning Sumatra orolida suv toshqinlari va ko‘chqinlar qurbonlari soni keskin oshib, 442 kishiga yetdi, deya xabar bermoqda rasmiylar. Yakshanba kuni ertalab qurbonlar soni 300 kishiga yetgan edi.
Orolda evakuatsiya ishlari davom etmoqda, asosiy yo‘llar to‘silgan, internet va elektr ta’minoti faqat qisman tiklangan.
Tropik bo‘ronlar tufayli kuchaygan mussonlar Janubi-Sharqiy Osiyoda so‘nggi yillarda eng yomon suv toshqinlariga sabab bo‘ldi. Malayziya va Tailandda yuzlab odamlar halok bo‘ldi va bedarak yo‘qoldi, butun mintaqa bo‘ylab millionlab odamlar zarar ko‘rdi.
Tailandda rasmiy qurbonlar soni hozirda 170 kishini tashkil etadi, Malayziya shimolidagi Perlis shtatida yana ikki kishi halok bo‘ldi.
Shri-Lankada suv toshqinlari va ko‘chqinlar sabab bo‘lgan ekstremal ob-havo sharoitlari tufayli 160 ga yaqin odam halok bo‘ldi.

A terrible flood is being observed in Indonesia.
The number of casualties is increasing sharply. According to the latest data, it is said that the number of people who died as a result of floods and landslides has approached 450.
Image of 'A terrible flood is being observed in Indonesia.'
The number of victims of floods and landslides on the Indonesian island of Sumatra has sharply increased to 442 people, report officials. On Sunday morning, the death toll had reached 300 people.
Evacuation efforts are continuing on the island, main roads are blocked, and internet and electricity supply have only been partially restored.
Monsoons, intensified by tropical storms, have caused the worst floods in recent years in Southeast Asia. Hundreds of people have died and gone missing in Malaysia and Thailand, with millions affected across the entire region.
The official death toll in Thailand currently stands at 170 people, with two more deaths in the northern Malaysian state of Perlis.
In Sri Lanka, nearly 160 people have died due to extreme weather conditions caused by floods and landslides.