Ertaga poytaxtning ayrim ko‘chalari vaqtincha yopiladi
O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 34 yilligi munosabati bilan 18 noyabr kuni Toshkentning asosiy ko‘chalarida Mudofaa vazirligi va Milliy gvardiya harbiylari namoyishkorona piyoda yurishlari o‘tkaziladi.
Harbiy bo‘linmalarining piyoda yurishlari "G‘alaba bog‘i" yodgorlik majmuasida soat 15.00 da ko‘rgazmali chiqishlar bilan boshlanadi.
"G‘alaba bog‘i" yodgorlik majmuasi (Sag‘bon va Zarqaynar ko‘chalari orqali) – O‘zbekiston davlat tabiat muzeyi – "Chorsu" bozori – Toshkent sirkasi (Zarqaynar ko‘chasi) – "Xalqlar do‘stligi" san’at saroyi (O‘zbeksiton shoh ko‘chasi va Furqat ko‘chasi) yo‘nalishi bo‘ylab harakatlangan harbiy bo‘linmalarning "Xalqlar do‘stligi" san’at saroyi maydonida harbiy xizmatchilarning ko‘rgazmali chiqishlari, bo‘linmalarning jangovar chaqirig‘i, harbiy orkestrning difelya namoyishlari ijro etiladi.
2025 yil 18 noyabr kuni poytaxtimizning quyida keltirilgan ko‘chalarida soat 15.00 dan soat 17.00 gacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida avtotransport vositalari harakati vaqtincha cheklanadi:
Qora qamish – Sag‘bon ko‘chalari chorrahasidan, Sag‘bon ko‘chasi bo‘ylab KXAY – Sag‘bon ko‘chalari kesishgan chorrahasigacha;
KXAY – Sag‘bon ko‘chalari chorrahasidan, Sag‘bon ko‘chasi bo‘ylab Nurafshon – Sag‘bon ko‘chalari kesishgan chorrahasigacha;
Nurafshon – Sag‘bon ko‘chalari chorrahasidan, Sag‘bon ko‘chasi bo‘ylab Farobiy – Sag‘bon ko‘chalari kesishgan chorrahasigacha;
Zarqaynar – Sag‘bon ko‘chalari aylanma harakatidan, Zarqaynar ko‘chasi bo‘ylab Zarqaynar – Alisher Navoiy ko‘chalari kesishgan chorrahasigacha;
Zarqaynar – Alisher Navoiy ko‘chalari kesishgan chorrahasidan, Furqat ko‘chasi bo‘ylab Furqat – Islom Karimov ko‘chalari kesishgan chorrahasigacha;
Furqat – Islom Karimov ko‘chalari kesishgan chorrahasidan, Furqat ko‘chasi bo‘ylab Furqat – Beshyog‘och ko‘chalari kesishgan chorrahasigacha.
Aylanma yo‘llardan foydalanish tavsiya qilinmokda.
'Ehtiyojmand oilalarga isitish mavsumi uchun 21,1 mlrd so‘m kompensatsiya to‘landi — IHMA'ning rasmi
Jamiyat Bugun 22:35
Ehtiyojmand oilalarga isitish mavsumi uchun 21,1 mlrd so‘m kompensatsiya to‘landi — IHMA
Ijtimoiy himoya milliy agentligiga 1,7 mln ehtiyojmand oila kompensatsiya uchun ariza topshirgan.
Jamiyat Bugun 21:51
'Yanvar-oktyabr oylarida 62 mingdan ortiq iste'molchi qarzdorlik sabab suvdan uzilgan'ning rasmi
Jamiyat Bugun 21:16
Yanvar-oktyabr oylarida 62 mingdan ortiq iste'molchi qarzdorlik sabab suvdan uzilgan
Ushbu holatlarning eng ko'pi, ya'ni 70 foizi Toshkent shahriga to'g'ri keladi.
'Vazirlik Surxondaryodagi 38,5 mlrd soʻmlik qoidabuzarlik holatiga izoh berdi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 20:01
Vazirlik Surxondaryodagi 38,5 mlrd soʻmlik qoidabuzarlik holatiga izoh berdi
Qurilish vazirligi Antikorruptsiya anıqlagan 38,5 mlrd so‘mlik tenderdagı qoidabuzarlik yuzasidan rasmiy ma’lumot berdi. Unga ko‘ra...

Some streets in the capital will be temporarily closed tomorrow.
On the occasion of the 34th anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan, demonstrative marches of military personnel from the Ministry of Defense and the National Guard will be held on the main streets of Tashkent on November 18.
The marches of the military units will begin at 15:00 with demonstrative performances at the "Victory Park" memorial complex.
Military units moving along the route "Victory Park" memorial complex (via Sagbon and Zarqaynar streets) – Uzbekistan State Museum of Nature – "Chorsu" Bazaar – Tashkent Circus (Zarqaynar Street) – "Friendship of Peoples" Art Palace (Uzbekiston Shoh Street and Furqat Street) will hold demonstrative performances by military personnel at the square of the "Friendship of Peoples" Art Palace, along with the combat readiness alert of the units and performances by the military band's drill team.
On November 18, 2025, from 15:00 to 17:00, traffic for motor vehicles will be temporarily restricted on the following streets of our capital:
From the intersection of Qora qamish and Sagbon streets, along Sagbon Street to the intersection of XAY and Sagbon streets;
From the intersection of XAY and Sagbon streets, along Sagbon Street to the intersection of Nurafshon and Sagbon streets;
From the intersection of Nurafshon and Sagbon streets, along Sagbon Street to the intersection of Farobiy and Sagbon streets;
From the Zarqaynar – Sagbon streets traffic circle, along Zarqaynar Street to the intersection of Zarqaynar and Alisher Navoiy streets;
From the intersection of Zarqaynar and Alisher Navoiy streets, along Furqat Street to the intersection of Furqat and Islam Karimov streets;
From the intersection of Furqat and Islam Karimov streets, along Furqat Street to the intersection of Furqat and Beshyogoch streets.