Rossiyada eng ko'p YTH o'zbekistonlik haydovchilar ishtirokida sodir bo'lganmi?
O'zbekiston fuqarolari baxtsiz hodisalarda aybdorlik darajasi bo'yicha 65 foiz bilan ikkinchi o'rinda qayd etilgan.
'Rossiyada eng ko'p YTH o'zbekistonlik haydovchilar ishtirokida sodir bo'lganmi?'ning rasmi
Reytingda birinchi o‘rinda Tojikiston fuqarolari turib, ular ishtirokidagi 666 ta hodisaning 67 foizida haydovchi xatosi sabab bo‘lgan. Bu haqda Zamon.uz ma’lum qildi.
Armaniston va Ozarbayjon fuqarolari 64 foiz bilan uchinchi o‘rinda, Belorussiya haydovchilari esa eng past ko‘rsatkich — 50 foizni qayd etgan. Qozog‘istonlik haydovchilarning esa 128 ta YTHi bo‘lib, bu ko‘rsatkich o‘tgan yilga nisbatan 21 foizga kamaygan.
Tahlilchilar fikriga ko‘ra, o‘zbekistonlik haydovchilar ishtirokidagi YTHlar sonining kamayishi ularning transport madaniyati va haydovchilik malakasining o‘sishidan dalolat beradi.

Has the most road accidents in Russia occurred with the participation of Uzbekistani drivers?
Uzbekistan citizens were recorded in second place with 65 percent in terms of guilt degree in unfortunate incidents.
Image of 'Has the most road accidents in Russia occurred with the participation of Uzbekistani drivers?'
Citizens of Tajikistan are in first place in the rating, with driver error being the cause in 67 percent of the 666 incidents they were involved in. This was reported by Zamon.uz.
Citizens of Armenia and Azerbaijan are in third place with 64 percent, while Belarusian drivers have the lowest rate — 50 percent. Drivers from Kazakhstan were involved in 128 traffic accidents, which is 21 percent less compared to last year.
According to analysts, the decrease in the number of traffic accidents involving Uzbek drivers indicates an improvement in their transport culture and driving skills.