Oliy sud matbuot xizmatining bergan xabariga ko‘ra, ushbu shaxs Surxondaryo viloyatida bojxona boshqarmasining bojxona maskani katta inspektori lavozimida ishlagan.
Unga nisbatan bir guruh shaxslar bilan jinoyiy til biriktirib, katta miqdordagi mandarin mahsulotlarini bojxona deklaratsiyasida ko‘rsatmay, undirilishi lozim bo‘lgan bojxona to‘lovlaridan qochishda xizmat mavqeidan foydalanish kabi ayblovlar qo‘yilgan.
Sud tomonidan ushbu shaxsga nisbatan jinoyat ishlari bo‘yicha Qashqadaryo viloyat sudi hamda Qarshi shahar sudining 2006 yilda qabul qilingan hukm va ajrimi bekor qilindi. Joriy yilning 22 sentabr kuni H.Ch. oqlandi.

According to the press service of the Supreme Court report, this person previously worked as a senior inspector at a customs post of the customs department in Surxondaryo region.
He was accused of colluding with a group of individuals to avoid paying required customs duties by not declaring a large quantity of tangerine products in the customs declaration, taking advantage of his official position.
The verdict and ruling of the Qashqadaryo Regional Court and the Qarshi City Court from 2006 in the criminal case against this person were annulled by the court. On September 22 of this year, Kh.Ch. was acquitted.