Toshkentda issiq suv qachon o‘chirilishi ma’lum bo‘ldi
“Veolia Energy Tashkent” xabariga ko‘ra, 8 sentyabrdan 10 oktyabrgacha shahar bo‘yicha bir nechta mavze va massivlarda issiq suv vaqtincha to‘xtatiladi. Reja quyidagicha belgilangan:
8–12 sentyabr: Mirzo Ulug‘bek, Temur Malik, Avayxon, Mingbuloq, Mirishkor, Shukur Burhonov, Razzok Hamroyev va boshqa ko‘chalar, shuningdek, Qorasuv–1,2,3,4,6 massivlari, Bo‘z–2, Feruza, Chilanzor (5–26, 30, 31, G9A, 20A) va boshqa hududlar.
15–19 sentyabr: Qorasuv, Beshariq, Birlashgan, Elbek, Asalobod, Quruvchilar, Parkent, Cholpon ko‘chalari, Tuzel–1÷4, Aviasozlar shaharchasi, shuningdek, Amir Temur, Mustaqillik, Rashidov, Navoiy, Bobur, Shota Rustaveli va boshqa markaziy yo‘llar.
22–26 sentyabr: Mustaqillik shoh ko‘chasi, Buyuk ipak yo‘li, Qori Niyoziy, Muhammad Yusuf, Sayram, Tamaraxonim, Oqqo‘rg‘on, ToshGRES posyolkasi, shuningdek, Bunyodkor, Navoiy, Olmazor, Beruniy, Islom Karimov, Furqat va Chorsu maydoni atrofida suv o‘chadi.
29 sentyabr – 3 oktyabr: Amir Temur, Ahmad Donish, Rashidov, Yahyo G‘ulomov, Shahrisabz, Shastri, Dehqonobod, Shahriston va Yunusobod ko‘chalari hamda Yunusobod (1–19), Talabalar shaharchasi, Sebzor, Beltepa, Ibn Sino va boshqa massivlarda issiq suv berilmaydi.
6–10 oktyabr: Munis, Sariko‘l, Eski va Yangi Qo‘yliq, Abdurauf Fitrat, Farg‘ona yo‘li, Tollimarjon, Fayzobod ko‘chalari hamda Qo‘yliq–1÷7, Sergeli (1–8A), Yulduz (1–18), Bektemirdagi “Vodnik”, Sergelidagi “Quruvchi” massivlarida suv ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi.
Eslatib o‘tamiz, yaqinda Xalq deputatlari Toshkent shahar kengashi issiq suv va issiqlik ta’minoti tariflarini oshirish bo‘yicha qarorni ma’qullagandi: aholi uchun – 15 foizga, yuridik shaxslar uchun – 40 foizga, byudjet tashkilotlari uchun esa – 18,8 foizga.
'Yaponiyada ishlash uchun haydovchilar tayyorlanadi'ning rasmi
Yaponiyada ishlash uchun haydovchilar tayyorlanadi
O‘zbekistonliklar uchun Yaponiyada avtobus haydovchisi bo‘lib ishlash imkonini beruvchi yangi dastur yo‘lga qo‘yilmoqda.

The timing of hot water shutdown in Tashkent has been announced.
In September-October, hot water supply will be gradually turned off in various areas of the capital due to preventive maintenance work.
Image of 'The timing of hot water shutdown in Tashkent has been announced.'
According to the "Veolia Energy Tashkent" report, hot water will be temporarily suspended in several districts and residential areas across the city from September 8 to October 10. The schedule is as follows:
September 8–12: Mirzo Ulugbek, Temur Malik, Avaykhon, Mingbuloq, Mirishkor, Shukur Burhonov, Razzok Hamroyev and other streets, as well as Qorasuv-1,2,3,4,6 residential areas, Boz-2, Feruza, Chilanzor (5–26, 30, 31, G9A, 20A), and other areas.
September 15–19: Qorasuv, Beshariq, Birlashgan, Elbek, Asalobod, Quruvchilar, Parkent, Cholpon streets, Tuzel-1/4, Aviasozlar town, as well as Amir Temur, Mustaqillik, Rashidov, Navoiy, Bobur, Shota Rustaveli, and other central roads.
September 22–26: Mustaqillik shoh street, Buyuk ipak yo'li, Qori Niyoziy, Muhammad Yusuf, Sayram, Tamarakhanim, Oqqo'rg'on, ToshGRES settlement, as well as Bunyodkor, Navoiy, Olmazor, Beruniy, Islam Karimov, Furqat, and the area around Chorsu square will have water cut off.
September 29 – October 3: Hot water will not be supplied on Amir Temur, Ahmad Donish, Rashidov, Yahyo G'ulomov, Shahrisabz, Shastri, Dehqonobod, Shahriston, and Yunusobod streets, as well as in Yunusobod (1–19), Talabalar town, Sebzor, Beltepa, Ibn Sino, and other residential areas.
October 6–10: Water supply will be temporarily suspended on Munis, Sarikul, Eski and Yangi Qo'yliq, Abdurauf Fitrat, Farghona road, Tollimarjon, Fayzobod streets, as well as in Qo'yliq-1/7, Sergeli (1–8A), Yulduz (1–18) residential areas, the "Vodnik" area in Bektemir, and the "Quruvchi" area in Sergeli.
We remind you that the Tashkent City Council of People's Deputies recently approved a decision to increase tariffs for hot water and heating: by 15 percent for the population, 40 percent for legal entities, and 18.8 percent for budget organizations.