Andijon hamda Buxoro hokimlarining fuqaroni haqorat qilgani aytilmoqda
Ijtimoiy tarmoqlarda Andijon viloyatining Asaka tumani hokimi Nasibullo Mo‘minovning hamda Buxoro viloyati hokimi Botir Zaripovning fuqarolarni haqorat qilib, ular bilan janjallashgani yozib olingan ovozli xabar hamda video tasvir tarqaldi.
Asaka tumani hokimi Nasibullo Mo‘minovning ovozi yozib olingan xabarda u fuqaroga meni kimligimni bilmaysanmi? ko‘rsatib qo‘yaman senga, degan gaplari tarmoqlarda keng muhokama qilinmoqda.
Holatni eshitgan, bilgan fuqarolar bunga yomon fikr bildirib, qachon? hokimlar qilgan ishi uchun xalqdan uzr so‘raydi? deb iddaolar qilmoqda.
Shuningdek, tarmoqlarda Buxoro viloyati hokimi Botir Zaripovning chiqishlari ham keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.
Bog‘cha hududiga kirganlarning hammasining huquqiy hujjatlarini ko‘tarasan. Yo‘g‘ini hech kimni eshitmasdan buzasan. Mo‘min. Sud-pud demasdan bo‘zib tashlaysan. Bugunning o‘zida buzib tashlaysan. Narsasi, ichidagi odami bilan ko‘mib tashlaysan. Bo‘ldi endi, sud-pud deb, hammasini erkalatganimiz. Orqadan eshik ochganning hujjatini ko‘rasan, – deydi hokim Botir Zaripov.
Ammo mazkur holatlar yuzasidan hanuzgacha Asaka tumani hokimligidan ham Buxoro viloyati hokimligidan ham sado chiqmadi. Ijtimoiy tarmoq faollari esa “so‘kong‘ich” hokimlarning xalqdan uzr so‘rashi kerakligi yozmoqda.
Jamiyat Bugun 08:13
14 iyun kungi ob-havo ma’lumotlari e’lon qilindi.
'“Qo‘shningni videoga ol, 925 ming so‘m ishla!”'ning rasmi
Jamiyat 13.06.2025 19:56
“Qo‘shningni videoga ol, 925 ming so‘m ishla!”
Suv bo‘yicha huquqbuzarliklar haqidagi foto va videoyozuvlarni taqdim etganlarni rag‘batlantirish bilan belgilangan tartiblar ichimlik yoki maishiy ehtiyoj uchun ishlatiladigan suv iste’moliga taalluqli edimi? Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan havotirlarga rasmiy izoh berildi.
'O‘zbekistonga janubdan juda issiq havo oqimlari kirib kelmoqda'ning rasmi
Jamiyat 13.06.2025 19:31
O‘zbekistonga janubdan juda issiq havo oqimlari kirib kelmoqda
Gidromet aholidan havo harorati keskin oshgan kunlarda ehtiyot choralariga amal qilishni so‘ramoqda.
'Gaz va elektr energiyasi uchun kompensatsiyalar yil davomida har oyda to‘lab beriladi'ning rasmi
Jamiyat 13.06.2025 19:10
Gaz va elektr energiyasi uchun kompensatsiyalar yil davomida har oyda to‘lab beriladi
2025 yil 1 maydan boshlab qanday oilalar kompensatsiya uchun ariza topshirishi mumkin?
'"Propiska"dan o‘tgan hududdagina "taksi"chilik qilish mumkinmi?'ning rasmi
Jamiyat 13.06.2025 18:56
"Propiska"dan o‘tgan hududdagina "taksi"chilik qilish mumkinmi?
Keng jamoatchilik tomonidan muhokamalarga sabab bo‘lgan ushbu xabarga Transport vaziri Ilhom Mahkamov izoh berdi.

On social networks, a voice message and a video capture spreading, showing the insult and quarrel with citizens by the mayor of Asaka district in Andijan region, Nasibullo Muminov, and the mayor of Bukhara region, Botir Zaripov.
The voice message recorded from Nasibullo Muminov, the mayor of Asaka district, where he says to a citizen, "Don't you know who I am? I'll show you," is being widely discussed on the networks.
Citizens who have heard and known the situation are expressing their bad opinions, questioning, "When will the mayors apologize to the people for their actions?"
Similarly, the speeches by Botir Zaripov, the mayor of the Bukhara region, are also causing wide discussions on the networks.
"You pick up all the legal documents of those who entered the kindergarten area. Destroy those without listening to anyone. Mumin. Without suing or fussing, demolish it. Demolish it today itself. If there’s a person inside, bury them with it. That's it, we pampered everyone by talking about lawsuits. Check the documents of anyone opening a door from behind," says the mayor Botir Zaripov.
However, until now, there has been no response from either the Asaka district administration or the Bukhara regional administration regarding these cases. Social media activists are writing that the "abusive" mayors should apologize to the people.