AQSH Isroilning Eron yadroviy obektlariga hujum qilishi mumkinligini ko‘rsatuvchi yangi razvedka ma’lumotlariga ega. Bu haqda CNN telekanali vaziyatdan xabardor bo‘lgan Amerika rasmiylariga tayanib xabar bermoqda.
Manbalarga ko‘ra, Vashington va Tehron o‘rtasida yadroviy muzokaralar davom etayotgan bir paytda Isroil ehtimoliy harbiy operatsiyaga faol tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Yuqori martabali amaldorlardan birining aytishicha, Isroil tomonidan hujum ehtimoli "sezilarli darajada oshgan" va bu diplomatik sa’y-harakatlarning natijasiga bevosita bog‘liq bo‘ladi.
Shuningdek, ta’kidlanishicha, agar AQSH Eronning uranni yanada boyitishiga yo‘l qo‘ysa, Isroilning ehtimoliy operatsiyasi ehtimoli oshadi.
Isroil manbalariga ko‘ra, agar muzokaralar Isroilda nomaqbul deb qabul qilinadigan kelishuvga olib kelsa, Tel-Aviv harbiy harakatlarga o‘tishga tayyor.
Eron va Qo‘shma Shtatlar o‘rtasida yadro dasturi bo‘yicha davom etayotgan muzokaralar uranni boyitish bo‘yicha keskin kelishmovchiliklar fonida boshi berk ko‘chaga kirib qolgan.

The US has new intelligence indicating that Israel could attack Iran's nuclear facilities, CNN reports, citing American officials familiar with the situation. reports.
According to sources, Israel is actively preparing for a potential military operation while Washington and Tehran are engaged in nuclear negotiations.
A high-ranking official stated that the likelihood of an attack by Israel has "significantly increased," and this is directly related to the results of diplomatic efforts.
It is also highlighted that if the US allows Iran to further enrich uranium, the likelihood of a potential operation by Israel increases.
According to Israeli sources, if the negotiations lead to an agreement deemed unacceptable by Israel, Tel Aviv is ready to resort to military action.
The ongoing negotiations between Iran and the United States regarding the nuclear program have come to a deadlock over sharp disagreements on uranium enrichment.
Tehran is demanding the lifting of sanctions in exchange for limiting its nuclear activity to levels that preclude the possibility of developing nuclear weapons. However, US officials, who previously allowed low-level enrichment, are now demanding that Iran completely abandon all forms of enrichment.