Rossiyalik 19 yashar kibersportchi - Counter-Strike 2 (CS2) snayperi Ilya «m0NESY» Osipov kibersport tarixidagi eng qimmat transferga aylandi. Uning G2 Esports jamoasidan Saudiya Arabistonining Team Falcons kibersport klubiga o‘tishi uchun 2,5 million dollar to‘langan. Bu haqda bir qator kibersport nashrlari xabar berdi.
Team Falcons avvalroq Osipov uchun 3 million dollargacha to‘lashga tayyor ekanligini bildirgan, ammo G2 Esports uning transferiga rozilik bermagan. Natijada, m0NESY 2025 yilning birinchi yarmida G2 tarkibida qolishi kutilmoqda.
Ma’lumki, Team Falcons jamoasi 2024 yildagi bir qator muvaffaqiyatsizliklardan so‘ng o‘z tarkibini qayta shakllantirishga qaror qilgan edi. Jamoa G2 Esports sardori Nikola «NiKo» Kovachni o‘z tarkibiga qo‘shib oldi. Shuningdek, Team Falcons finlyandiyalik iste’dodli o‘yinchi Djimi «Jimpphat» Saloni ham jalb qilishga harakat qilmoqda
Counter-Strike 2 — Valve kompanisi tomonidan ishlab chiqilgan va 2023 yilda chiqarilgan mashhur shuter o‘yinning yangi versiyasidir. U kibersport dunyosida eng ommalashgan o‘yinlardan biri hisoblanadi.
Ilya «m0NESY» Osipov — Rossiyalik yosh snayper bo‘lib, 2022 yilda G2 Esports jamoasiga qo‘shilgan. U o‘zining tezkor reaksiyasi va aniq o‘yini bilan tanilgan. 2024 yilda u G2 bilan birga IEM Dallas, BLAST Premier Fall Final va BLAST Premier World Final musobaqalarida g‘olib chiqdi. Bu uni yilning eng yaxshi o‘yinchisi nomiga da’vogarlardan biriga aylantirdi.
Team Falcons’ning m0NESYga bo‘lgan qiziqishi uning yuqori darajadagi o‘yini va yoshligi bilan bog‘liq. Team Falcons Ilya yordamida jamoani yangi bosqichga olib chiqishni maqsad qilgan.

The 19-year-old Russian esports athlete - Counter-Strike 2 (CS2) sniper Ilya «m0NESY» Osipov became the most expensive transfer in esports history. He was transferred from G2 Esports to the Saudi Arabian Team Falcons esports club for 2.5 million dollars. This was reported by a number of esports publications here.
Team Falcons had previously announced they were ready to pay up to 3 million dollars for Osipov, but G2 Esports did not agree to the transfer. As a result, m0NESY is expected to remain with G2 until the first half of 2025
It is known that Team Falcons decided to restructure their team following a series of failures in 2024. The team added G2 Esports captain Nikola «NiKo» Kovac to their lineup. Moreover, Team Falcons is also attempting to recruit the talented Finnish player Jimi «Jimpphat» Salo
Counter-Strike 2 — is a popular shooter game developed by Valve and released in 2023. It is considered one of the most popular games in the esports world.
Ilya «m0NESY» Osipov is a young Russian sniper who joined the G2 Esports team in 2022. He is known for his quick reflexes and accurate play. In 2024, he won IEM Dallas, BLAST Premier Fall Final, and BLAST Premier World Final competitions with G2, making him one of the contenders for the player of the year title.
Team Falcons’ interest in m0NESY is due to his high-level gameplay and youth. Team Falcons aims to take the team to a new level with Ilya's help.