Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahrida joylashgan avtomobillarga xizmat ko‘rsatish shoxobchalarining birida tabiiy gaz tarmog‘iga to‘g‘ridan to‘g‘ri ulab foydalanib kelinayotgani aniqlandi. Bu haqda Bosh prokuratura axborot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, tumanda joylashgan “Q.T.E.K" MCHJga qarashli avtomobillarga xizmat ko‘rsatish shoxobchasini tabiiy gaz tarmog‘iga to‘g‘ridan to‘g‘ri ulab foydalanib kelinishi oqibatida 666 mln.so‘mlik tabiiy gaz o‘g‘rilik yo‘li bilan talon-toroj qilingan.
Mazkur holat yuzasidan MCHJ mansabdor shaxslari va boshqalarga nisbatan Jinoyat kodeksining 169-moddasi 4-qismi “a” bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

According to the Prosecutor General’s Office, a service station for vehicles located in the city of Kokand, Fergana region, was found to be illegally connected to the natural gas network.
It was reported that the service station, operated by “Q.T.E.K” LLC, had been directly using gas from the pipeline without authorization, resulting in the theft of natural gas worth 666 million soums.
As a result, a criminal case has been launched against responsible officials of the LLC and other individuals under Article 169, Part 4, Clause “a” of the Criminal Code.