Isroil va HAMAS G‘azo bo‘yicha kelishuvga erishdi. Yahudiy davlatining The Times of Israel gazetasi shu haqda xabar bermoqda.
Misr poytaxti Qohira shahrida o‘tkazilgan muzokaralar natijasida erishilgan Kelishuvning loyiha shakli tayyor. Kelishuv haqida chorshanba yoki payshanba kuni muzokaralarda vositachilik qilgan AQSH, Qatar va Misrning qo‘shma bayonotida rasman e’lon qilinadi.
Yopiq eshiklar ortida o‘tgan muzokaralarda qatnashgan ikki rasmiyning Associated Press agentligiga ma’lum qilishicha, HAMAS vakillari G‘azo sektorida o‘t ochishni to‘xtatish va o‘nlab garovga olinganlarni ozod qilish bo‘yicha kelishuv loyihasini qabul qilgan. Isroil rasmiysining aytishicha, bu borada oldinga siljish kuzatilgan, biroq tafsilotlar aniqlanmoqda.

Israel and Hamas reach an agreement on Gaza - The Times of Israel
Israel and HAMAS have reached an agreement on Gaza. The Jewish state's The Times of Israel newspaper is reporting on this.
The draft form of the Agreement, reached as a result of negotiations in Egypt's capital city of Cairo, is ready. The Agreement will be officially announced on Wednesday or Thursday in a joint statement by the mediators of the negotiations, the USA, Qatar, and Egypt.
According to two officials involved in the negotiations behind closed doors, to the Associated Press agency, HAMAS representatives have accepted a draft agreement to stop shooting in the Gaza sector and release dozens of hostages. An Israeli official said that there has been progress in this regard, but details are being clarified.