Трамп: “Эрон музокара қилишни жуда хоҳлаяпти”
АҚШ президенти Дональд Трамп Эрон музокара қилишни истаётганини, бироқ ҳозирча бунинг учун зарур шартларни бажаришга тайёр эмаслигини айтди.
'Трамп: “Эрон музокара қилишни жуда хоҳлаяпти”'ning rasmi
Трамп: “Эрон музокара қилишни жуда хоҳлаяпти”Трамп: “Эрон музокара қилишни жуда хоҳлаяпти”
Трампнинг таъкидлашича, Эрон томони келишувга эришишни “жуда хоҳлайди”, аммо ҳозирча зарур қадамларни ташлашга тайёр эмас. “Улар музокара қилишни жуда хоҳлаяпти, лекин менимча, ҳозирча улар қилишлари керак бўлган ишларни бажаришга тайёр эмас”, — деди у.
Шу билан бирга, Трамп келажакда Эрон бундай қарорга келиши мумкинлигини ҳам билдириб ўтди. “Аммо бир пайт келиб улар бунга тайёр бўлади, деб ўйлайман”, — дея қўшимча қилган у.
'Президент Олмалиқ кон-металлургия комбинатида 3-мис бойитиш фабрикасига борди'ning rasmi
Жамият Бугун 07:06
'Ўзбекистонда қарийб 2000 турдаги дорининг нархи пасайтирилди'ning rasmi
Жамият Бугун 06:45
Ўзбекистонда қарийб 2000 турдаги дорининг нархи пасайтирилди
1 мартдан рецепт асосида бериладиган кўплаб дори воситаларининг чакана нархи арзонлаштирилди.
'Президент Тоқаев билан нимани муҳокама қилди?'ning rasmi
Жамият Бугун 05:38
Президент Тоқаев билан нимани муҳокама қилди?
Икки давлат етакчилари телефон орқали мулоқот қилди.
'Солиқ қарзини “ҳал қилиб бериш” учун пул сўраган инспектор ушланди'ning rasmi
Жамият Бугун 04:20
Солиқ қарзини “ҳал қилиб бериш” учун пул сўраган инспектор ушланди
Тошкент вилояти Бўка туманида солиқ қарздорлигини узайтириб беришни ваъда қилган бош инспектор тезкор тадбирда қўлга олинди.

Trump: "Iran really wants to negotiate"
US President Donald Trump said he wants to negotiate with Iran, but is not yet ready to fulfill the necessary conditions for this.
Image of 'Trump: "Iran really wants to negotiate"'
Trump: "Iran really wants to negotiate"Trump: "Iran really wants to negotiate"
US President Donald Trump said that Iran wants to negotiate, but is not yet ready to fulfill the necessary conditions for it.
According to Trump, the Iranian side "really wants" to reach an agreement, but is not yet ready to take the necessary steps. "They really want to negotiate, but I think they are not yet ready to do what they need to do," he said.
At the same time, Trump also indicated that Iran might come to such a decision in the future. "But I think at some point they will be ready for it," he added.