Тошкентда янги қурилаётган "дом" ёниб кетди
Тошкентда янги қурилаётган дом ёниб кетди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бош бошқармаси ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, ҳодиса жорий йилнинг 13 март куни соат 11:08 да Юнусобод тумани, Юқори Қорақамиш кўчасида жойлашган, янги қурилаётган турар жой биносининг иккинчи қаватида юз берган.
Шунингдек, айтилган манзилда янги қурилаётган турар жой биноси иккинчи қаватида қурилиш материаллари ёниб зарарлангани аниқланди.
Бу каби ҳодисалар қайта юз бермаслиги учун фуқаролар ва тадбиркорлар ёнғин хавфсизлиги қоидаларига қатъий риоя қилиши сўралган.

According to reports, the fire occurred on the second floor of the residential building under construction.
Image of 'A new "dom" under construction in Tashkent caught fire.'
A newly constructed building caught fire in Tashkent. The Information Service of the Tashkent City Department of Emergency Situations reported on this.
It is noted that the incident occurred on March 13 of this year at 11:08 on the second floor of a new residential building under construction located on Yuqori Qoraqamish Street, Yunusabad district.
It was also determined that construction materials on the second floor of the new residential building under construction at the mentioned address were burned and damaged.
To prevent such incidents from recurring, citizens and entrepreneurs are urged to strictly comply with fire safety rules.