“Iraqi News Agency (INA)” маълумотига кўра, Ас-Садр Хоманаийни “олим, зоҳид ва Ислом инқилобига содиқ раҳбар” дея таърифлаб, унинг вафотини эътиқод ва қаршилик йўлидаги катта йўқотиш сифатида баҳолаган.
У Қуръондан иқтибос келтириб, мўминлар орасида Аллоҳга берган аҳдига содиқ қолганлар борлигини таъкидлаган ва чуқур қайғу билдирган.
Аввалроқ Эрон давлат телевидениеси Али Кҳаменеи Исроил ва АҚШ томонидан ўлдирилганини хабар қилган эди. “Тасним” агентлиги маълумотларига кўра, у 28-февраль куни эрталаб ўз ишхонасида ҳалок бўлган.
Оятуллоҳнинг вафоти муносабати билан Эронда 40 кунлик умумхалқ мотами ва 7 кунлик дам олиш кунлари эълон қилинган.
Шунингдек, Исламиc Револутионарй Гуард Cорпс мамлакат тарихидаги “энг шиддатли ҳужум оператсияси” бошланганини маълум қилди. Кейинчалик Эрон томони Исроил ва АҚШга қарши янги ҳужумлар бошланганини эълон қилган.
Дунё Бугун 09:24
Дунё Бугун 08:12
'Эронда жабрланганлар орасида ўзбекистонликлар борми?'ning rasmi
Дунё Бугун 03:30
Эронда жабрланганлар орасида ўзбекистонликлар борми?
Ташқи ишлар вазирлиги расмий баёнот берди.
'Трамп Хоманаийнинг ўлганини эълон қилди'ning rasmi
Дунё Бугун 01:13
Трамп Хоманаийнинг ўлганини эълон қилди
Шунингдее, Эрон олий раҳнамоси оиласининг тўрт нафар аъзоси, жумладан, қизи ва невараси АҚШ ва Исроил ҳужумида ҳалок бўлди

According to the "Iraqi News Agency (INA)," Al-Sadr described Khamenei as a "scholar, ascetic, and leader loyal to the Islamic Revolution," and assessed his death as a great loss on the path of faith and resistance.
He cited a verse from the Quran, emphasizing that among the believers there are those who have remained true to their covenant with Allah, and expressed deep sorrow.
Earlier, Iranian state television had reported that Ali Khamenei was killed by Israel and the U.S. According to the "Tasnim" agency, he was killed in the morning of February 28th in his office.
In connection with the Ayatollah's death, a 40-day national mourning period and 7 days of rest have been declared in Iran.
Furthermore, the Islamic Revolutionary Guard Corps announced the start of the "most intense offensive operation" in the country's history. Subsequently, Iran announced the commencement of new offensives against Israel and the U.S.