Трамп ядровий қурол бўйича музокараларга Хитойни жалб қилмоқчи
АҚШ президенти Дональд Трамп ядровий қуролларни назорат қилиш ва чеклаш бўйича музокараларга Хитойни ҳам қўшиш ниятида.
'Трамп ядровий қурол бўйича музокараларга Хитойни жалб қилмоқчи'ning rasmi
“Financial Times” нашрининг АҚШ маъмуриятидаги манбага таяниб хабар беришича, Дональд Трамп бир неча бор ядровий қуроллар бутун дунё учун жиддий таҳдид эканини таъкидлаган ҳамда уларни чеклаш ва назорат қилиш бўйича музокараларга Хитойни жалб этиш истагини билдирган.
Шунингдек, нашр Трамп Россия ва АҚШ ўртасидаги Стратегик ҳужумкор қуролларни қисқартириш тўғрисидаги шартнома (СНВ) амал қилиш муддатини узайтиришга ҳам рози бўлиши мумкинлигини тахмин қилмоқда.

Trump wants to involve China in nuclear weapons negotiations.
US President Donald Trump intends to include China in the negotiations on the control and limitation of nuclear weapons.
Image of 'Trump wants to involve China in nuclear weapons negotiations.'
According to the "Financial Times" publication, citing a source within the US administration, Donald Trump has on several occasions emphasized that nuclear weapons pose a serious threat to the entire world and has expressed a desire to involve China in negotiations to limit and control them.
The publication also speculates that Trump may agree to extend the duration of the Strategic Arms Reduction Treaty (START) between Russia and the United States.