Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги хабарига кўра, ижтимоий тармоқларда тарқалган ва тарбиячи томонидан болаларга нисбатан қўпол муомала ҳамда жисмоний зўравонлик ҳолатлари акс этган видеоёзув юзасидан зудлик билан текширув бошланган. Дастлабки маълумотларга кўра, мазкур ҳолат Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳридаги 30-сонли мактабгача таълим муассасасида содир бўлган.
Тарқалган видеода тарбиячи болаларни итариб юбораётгани, ураётгани ва уларга нисбатан қўпол муносабатда бўлаётгани акс этган.
Ҳодиса юзасидан Ижтимоий ҳимоя миллий агентлигининг Тошкент вилояти бошқармаси ҳузурида тезкор ишчи гуруҳ ташкил этилган. Мазкур гуруҳ томонидан воқеанинг барча тафсилотларини аниқлаш, болаларга нисбатан зўравонликка йўл қўйилишига сабаб бўлган омилларни ўрганиш, шунингдек, масъул шахсларнинг ҳаракатларига ҳуқуқий баҳо бериш бўйича тегишли чоралар кўрилмоқда, дейилади хабарда.

According to a report from the National Social Protection Agency via Telegram, an urgent investigation has been launched regarding a video recording circulating on social networks that depicts instances of rude treatment and physical violence by a teacher towards children. Preliminary information indicates that this incident occurred at Preschool Educational Institution No. 30 in the city of Chirchik, Tashkent region.
The circulated video shows the teacher pushing the children away, hitting them, and treating them with rudeness.
A rapid response working group has been established under the Tashkent regional department of the National Social Protection Agency regarding the incident. The report states that this group is taking appropriate measures to determine all the details of the incident, study the factors that led to violence against children, and provide a legal assessment of the actions of those responsible.