Сирдарёда ЙПХ ходими машинада аёлни уриб ўлдиргани айтилмоқда
Сирдарё вилоятида йўл-патруль хизмати ходими иштирокида содир бўлган ЙТҲ оқибатида 38 ёшли аёл ҳалок бўлгани хабар қилинмоқда.
'Сирдарёда ЙПХ ходими машинада аёлни уриб ўлдиргани айтилмоқда'ning rasmi
Айтилишича, 31 декабрь куни тонгги соат 06:30 ларда Сирдарё вилоятининг Гулистон шаҳри “Янгибозор” маҳалласи ҳудудида ЙПХ ходими бошқарувидаги автомашина йўлни кесиб ўтаётган 1987 йилда туғилган аёлни юқори тезликда уриб юборган. Оқибатда аёл воқеа жойида вафот этган.
Маълум қилинишича, жабрланувчи соат 06:55 да клиник ўлим ҳолатида шифохонага олиб борилган. Шифокорлар томонидан кўрилган чораларга қарамай, соат 07:50 да биологик ўлим қайд этилган. Унга очиқ бош мия жароҳати, мияга қон қуйилиши гумони, суяклар синиши, ички қон кетиш ва ҳаёт билан номутаносиб шикастлар ташхиси қўйилгани айтилмоқда.
Айтилишича, марҳуманинг 3 нафар фарзанди бор. Ҳодиса юзасидан тегишли идоралар томонидан текширув олиб борилмоқда.

On December 31, at approximately 6:30 AM, in the "Yangibozor" neighborhood of Guliston city, Sirdaryo region, a woman born in 1987 was hit at high speed by a car under the control of a YPKh employee while she was crossing the road. As a result, the woman died at the scene of the incident [etgan].
It is reported that the victim was brought to the hospital in a state of clinical death at 6:55 AM. Despite measures taken by doctors, biological death was recorded at 7:50 AM. It is said she was diagnosed with an open head injury, suspected cerebral hemorrhage, bone fractures, internal bleeding, and injuries incompatible with life.
It is reported that the deceased is survived by three children. The relevant authorities are conducting an investigation into the incident.