Рамзан Қодиров Москвада шошилинч тарзда шифохонага ётқизилгани айтилмоқда
Чеченистон раҳбари Рамзан Қодиров 2025 йил 24 декабрдан 25 декабрга ўтар кечаси Москвада шошилинч тарзда шифохонага ётқизилган. Бу ҳақда унга яқин манбага таяниб, “Новая газета. Европа” хабар берди.
Қайд этилишича, Қодиров Россия президенти Владимир Путин раислигида ўтказилиши керак бўлган Давлат кенгаши йиғилишида иштирок этиш учун пойтахтга борган. Бироқ унинг соғлиғи кескин ёмонлашган ва у реанимобил орқали Россия президенти ишлар бошқармасига қарашли Марказий клиник шифохонага етказилган. Натижада Давлат кенгаши йиғилиши Чеченистон вакилисисиз ўтган.
Нашр манбасига кўра, Қодиров Москвада шифокорлар томонидан зўрға ўзига келтирилган, шундан сўнг у Чеченистонга қайтган ва шу пайтдан бери жамоатчилик олдида кўринмаган.
Эслатиб ўтамиз, 2025 йил бошида ҳам Қодиров Грознийдаги хусусий клиникага ётқизилган ва шундан кейин унинг аҳволи ёмонлашиб боргани ҳақида хабарлар тарқалган. Бироқ у йил давомида ўз соғлиғига оид миш-мишларни бир неча бор рад этган.
Айрим манбалар Қодировда буйрак ёки ошқозоности бези билан боғлиқ жиддий муаммолар бўлиши мумкинлигини билдирмоқда. Бироқ расмий ташхис ҳақида аниқ маълумот берилмаган.
'Зеленский Янги йил табригида Россия билан тинчликка умид билдирди'ning rasmi
Дунё Бугун 12:13
Зеленский Янги йил табригида Россия билан тинчликка умид билдирди
Украина президенти Владимир Зеленский Янги йил муносабати билан қилган мурожаатида тинчликка ишонч билдирди ва украин халқини бирликка чақирди.
'Нью-Йорк тарихида илк бор мэр Қуръон билан қасамёд қилади'ning rasmi
Дунё Бугун 09:15
Нью-Йорк тарихида илк бор мэр Қуръон билан қасамёд қилади
Янги сайланган мэр Зоҳран Мамдани 2026 йил 1 январь куни расман лавозимига киришади ва қасамёд маросимида Қуръондан фойдаланади.
'АҚШ разведкаси: Украина Путин ёки унинг қароргоҳига дронлар билан ҳужум қилмаган'ning rasmi
Дунё Бугун 06:56
АҚШ разведкаси: Украина Путин ёки унинг қароргоҳига дронлар билан ҳужум қилмаган
АҚШ разведка хизматлари Кремлнинг Украина Россия президенти Владимир Путинга ёки унинг Валдайдаги қароргоҳига дронлар билан ҳужум қилгани ҳақидаги даъволарини тасдиқламади.
'Путин янги йил табригида урушга урғу берди'ning rasmi
Путин янги йил табригида урушга урғу берди
Россия президенти Украинага қарши давом этаётган урушни алоҳида таъкидлади ва ҳарбийларни “қаҳрамонлар” деб атади.
'Россия нефтидан чекиниш: Ҳиндистон Колумбияга юзланди'ning rasmi
Дунё Бугун 04:04
Россия нефтидан чекиниш: Ҳиндистон Колумбияга юзланди
АҚШнинг Россияга қарши санкциялари кучайиши фонида Ҳиндистон нефт импортини диверсификация қилмоқда.

It is said that Ramzan Kadyrov has been urgently hospitalized in Moscow.
Chechen leader Ramzan Kadyrov was urgently hospitalized in Moscow on the night of December 24 to 25, 2025. This was reported by "Novaya Gazeta. Europe," citing a source close to him.
According to the report, Kadyrov had traveled to the capital to participate in a State Council meeting that was to be held under the chairmanship of Russian President Vladimir Putin. However, his health sharply deteriorated, and he was taken by resuscitation vehicle to the Central Clinical Hospital under the jurisdiction of the Russian Presidential Administration. As a result, the State Council meeting took place without a representative from Chechnya.
According to the publication's source, Kadyrov was resuscitated by doctors in Moscow, after which he returned to Chechnya and has not been seen in public since.
We note that at the beginning of 2025, Kadyrov was also hospitalized in a private clinic in Grozny, and afterwards, reports spread about his condition worsening. However, he denied rumors about his health several times throughout the year.
Some sources suggest that Kadyrov may have serious problems related to his kidneys or pancreas. However, no precise information about an official diagnosis has been provided.
Image of 'Zelensky expressed hope for peace with Russia in his New Year's address.'
Zelensky expressed hope for peace with Russia in his New Year's address.
Image of 'For the first time in New York history, a mayor will take the oath of office on the Quran.'
For the first time in New York history, a mayor will take the oath of office on the Quran.
The newly elected mayor Zohran Mamdani will officially assume his position on January 1, 2026, and will use the Quran during the swearing-in ceremony.
Image of 'US intelligence: Ukraine has not attacked Putin or his headquarters with drones.'
World Today 06:56
US intelligence: Ukraine has not attacked Putin or his headquarters with drones.
Image of 'In his New Year's address, Putin emphasized the importance of the war.'
World Today 05:08
In his New Year's address, Putin emphasized the importance of the war.
The President of Russia separately emphasized the ongoing war against Ukraine and called the military personnel "heroes."
Image of 'Russia's withdrawal from oil: India turned to Colombia'
World Today 04:04
Russia's withdrawal from oil: India turned to Colombia
Against the backdrop of the US strengthening sanctions against Russia, India is diversifying its oil imports.