Туркияда қўлга олинган “киберфирибгар” Ўзбекистонга депортация қилинди
Ички ишлар вазирлиги маълумотига кўра, у илгари бир қатор “киберфирибгарлик” жиноятларини содир этгани учун қидирувда бўлган.
'Туркияда қўлга олинган “киберфирибгар” Ўзбекистонга депортация қилинди'ning rasmi
Туркия ва Ўзбекистон ички ишлар вазирликлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор-қидирув тадбирлари давомида 10 нафардан ортиқ фуқароларнинг маблағларини ўзлаштирганликда гумон қилинган Зоҳиржонов Умид Дилшод ўғли (2005 й. т.) қўлга олиниб, Ўзбекистонга депортация қилинди.
Жабрланган фуқаролардан ИИВ ёки унинг ҳудудий бўлинмаларига, шунингдек, Ўзбекистоннинг Истанбул шаҳридаги Бош консулхонасига мурожаат қилиш сўралмоқда.
ИИВ таъкидлашича, хорижда яшириниб юрган жиноятчиларга нисбатан таъқиб давом эттирилади ва “жиноят учун жавобгарлик” тамойили қатъий таъминланади. Шу билан бирга, фуқаролар фирибгарларнинг тузоғига тушиб қолмасликка чақирилди.
'Сурхондарёда 11-синф ўқувчиси 9-синф қизини зўрлагани айтилмоқда'ning rasmi
Жиноят 13.01.2026 16:18
Сурхондарёда 11-синф ўқувчиси 9-синф қизини зўрлагани айтилмоқда
Ҳодиса бир неча ой аввал мактабдан ташқарида ва ўқув вақтидан ташқари пайтда юз берган.
'Акмал Шукуровни озод қилган 4 нафар судья қамоққа олинди'ning rasmi
Жиноят 13.01.2026 15:36
Акмал Шукуровни озод қилган 4 нафар судья қамоққа олинди
Тунги клуб олдида содир этилган оғир жиноят бўйича суд қарорини ноқонуний ўзгартиришда айбланган судьяларга нисбатан жиноят иши қўзғатилди.

The "cyberfraudster" captured in Turkey has been deported to Uzbekistan.
According to the information from the Ministry of Internal Affairs, he was wanted for having previously committed a number of "cyber fraud" crimes.
Image of 'The "cyberfraudster" captured in Turkey has been deported to Uzbekistan.'
During the rapid search operations conducted in cooperation with the Ministries of Internal Affairs of Turkey and Uzbekistan, Zahirjonov Umid Dilsod ugli (b. 2005), suspected of misappropriating funds from more than 10 citizens, was detained and deported to Uzbekistan.
According to the Ministry of Internal Affairs, he was previously wanted for committing a number of "cyber fraud" crimes.
Affected citizens are asked to contact the MIA or its territorial divisions, as well as the Consulate General of Uzbekistan in Istanbul.
The MIA emphasized that the prosecution of criminals hiding abroad will continue and the principle of "accountability for the crime" will be strictly ensured. At the same time, citizens are urged not to fall into the traps of fraudsters.