Ўзбекистонлик аёл мудҳиш жиноят содир этди
Аёл ўзини Шойгунинг жияни деб таништириб, москваликларни 100 миллион рублдан ортиқ пулга чув туширди.
'Ўзбекистонлик аёл мудҳиш жиноят содир этди'ning rasmi
Москвада яшовчи 27 ёшли ўзбекистонлик аёл Шерехон Усмонова фамилиясини “Шойгу”га ўзгартириб, ўзини Россия Хавфсизлик кенгаши котиби Сергей Шойгунинг қариндоши сифатида таништирган. У криптовалютага сармоя киритиш баҳонасида фуқароларнинг йирик пулларини ўзлаштиришда гумон қилинмоқда.
ТАСС манбаларига кўра, аёл ва унинг турмуш ўртоғи жиноий схема орқали 100 миллион рублдан ортиқ маблағни қўлга киритиб, кейин ғойиб бўлган. Унга нисбатан фирибгарлик бўйича тергов ишлари бошланган.
Жабрланувчиларнинг адвокати Саид Яраҳмедовнинг сўзларига кўра, фирибгарликдан зарар кўрганлар сони ва етказилган зарар миқдори икки баравар кўп бўлиши мумкин. Айни пайтда ҳуқуқ-тартибот органлари гумонланувчиларга нисбатан жиноят иши қўзғатиш учун ҳужжатлар тайёрламоқда.

A woman introduced herself as Shoigu's relative and swindled Muscovites out of more than 100 million rubles.
Image of 'An Uzbek woman committed a terrible crime.'
A 27-year-old Uzbek woman living in Moscow, Sherekhon Usmanova, changed her surname to "Shoigu" and introduced herself as a relative of Sergei Shoigu, Secretary of the Russian Security Council. She is suspected of embezzling large sums of money from citizens under the pretext of investing in cryptocurrency.
According to TASS sources, the woman and her husband obtained over 100 million rubles through a criminal scheme and then disappeared. A criminal investigation for fraud has been initiated against her.
According to the victims' lawyer, Said Yarakhmedov, the number of fraud victims and the amount of damage caused could be twice as high. At the moment, law enforcement agencies are preparing documents to initiate a criminal case against the suspects.