100 дан ортиқ депутат Макронга импичмент тўғрисидаги қонун лойиҳасини имзолади
Юздан ортиқ француз депутатлари президент Эммануел Макронга импичмент эълон қилиш тўғрисидаги қонун лойиҳасини имзоладилар, деди “Франце Унбоwед” чап қанот партияси парламентдаги фракцияси раҳбари Матҳилде Панауд.
"Тарихий лаҳза! 10 сентябрдаги халқ намойишлари муваффақиятидан сўнг, "Унбод Франция", хориждаги ҳудудлардан 104 нафар парламентарий, эколог ва коммунистик партиялар республика президентини ҳокимиятдан четлатиш тўғрисидаги таклифни имзоладилар. Макрон истеъфога чиқиши керак", - деб ёзди у X ижтимоий тармоғида.

More than a hundred French deputies have signed a bill to announce the impeachment of President Emmanuel Macron, said Mathilde Panot, head of the parliamentary faction of the left-wing party "France Unbowed".
"A historic moment! Following the success of the popular demonstrations on September 10, 'France Unbowed', along with 104 parliamentarians from overseas territories, ecologists, and communist parties, have signed a proposal to remove the president of the republic from power. Macron must resign," she wrote on the X social network.