Трамп Челси ютган кубокни ўзида қолдирди
ФИФА Клублар ўртасидаги жаҳон чемпионати кубогининг асл нусхаси АҚШ собиқ президенти Доналд Трампда қолганини тасдиқлади. Челсига эса янгиси топширилди. Кубок 24 каратлик олтин билан қопланган.
АҚШ собиқ президенти Доналд Трамп Клублар ўртасидаги жаҳон чемпионати кубогининг асл нусхасини ўзида қолдириб, Челси футбол клубига унинг янги нусхаси берилганини маълум қилди. Трампнинг айтишича, ФИФА президенти Жанни Инфантино кубокни Овал кабинетда қолдириб кетишни таклиф қилган.
ОАВ хабарларига кўра, кубокни Трамп ўзи олиб қолиш фикрини биринчи бўлиб билдирган ва ФИФА раҳбари бунга қарши чиқмаган. Tiffany компанияси томонидан ишлаб чиқарилган кубок 24 каратлик олтин билан қопланган бўлиб, 13 тилда, жумладан Брайл ёзувида ҳам безаклар мавжуд.

FIFA has confirmed that the original version of the FIFA Club World Cup trophy remains with former US President Donald Trump. Chelsea received a new one. The trophy is plated with 24-karat gold.
Former US President Donald Trump revealed that he kept the original FIFA Club World Cup trophy, while Chelsea Football Club was given a new version. According to Trump, FIFA President Gianni Infantino suggested leaving the trophy in the Oval Office.
Reports indicate that Trump was the first to express the idea of keeping the trophy for himself, and the FIFA leadership did not oppose it. The trophy, manufactured by Tiffany & Co., is plated with 24-karat gold and features engravings in 13 languages, including Braille.