“Anadolu” агентлиги хабарига кўра, Исроил армияси Ғазо секторининг жанубий ва марказий ҳудудларига бир нечта ҳаво ҳужумлари уюштирган. Хусусан, Хон-Юнус шаҳрининг Ал-Меваси туманида бир уйнинг нишонга олиниши оқибатида 2 киши ҳалок бўлган. Шунингдек, шаҳарда кўчирилганларга тегишли 3 чодир бомбардимон қилиниб, 12 киши ҳаётдан кўз юмди.
Марказий Ғазодаги ҳужумларда эса 5 дан ортиқ одам турли жойларда ҳалок бўлган, жумладан, Салоҳоддин проспектида ёрдам пунктига кетаётган фуқароларга ўқ узилиши оқибатида 10 киши нобуд бўлди, 50 дан ортиқ киши жароҳат олди.
Дейр ал-Балаҳ ва Рафаҳ шаҳарлари ҳам нишонга олинган. Рафаҳда гуманитар ёрдам кутиб турган одамларга бомба ташланган, 5 киши ҳалок бўлган.
Таҳлилчилар бу ҳужумларни тинч аҳоли орасида талафот келтирувчи энг йирик зарбалардан бири сифатида баҳоламоқда. Исроил томони ҳозирча ушбу ҳодисалар юзасидан изоҳ бергани йўқ.

According to the “Anadolu” agency report, the Israeli army organized several air strikes on the southern and central regions of the Gaza Strip. Specifically, in the Al-Mawasi district of Khan Yunis city, targeting a house resulted in the death of 2 people. Additionally, 3 tents belonging to the displaced were bombed in the city, resulting in 12 people losing their lives.
In the central Gaza attacks, more than 5 people died in various places, including 10 people killed and more than 50 injured as a result of gunfire at civilians heading to an aid station on Salah al-Din street.
Deir al-Balah and Rafah cities were also targeted. In Rafah, a bomb was thrown at people waiting for humanitarian aid, killing 5.
Analysts are assessing these attacks as one of the largest strikes causing casualties among the civilian population. The Israeli side has not yet commented on these events.