Аввалроқ Президент фармони билан Президент Администрацияси тузилмасига ўзгартиришлар киритилганди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони билан Президенти Администрациясида фаолият юритиб келаётган 3 нафар мансабдор лавозимидан озод этилди. Бу ҳақда Президент матбуот котиби Шерзод Асадов хабар берди.
Хусусан:
• Саидлазиз Саидасилович Саидкаримов бошқа ишга ўтиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Назорат инспекцияси бошлиғи лавозимидан;
• Ўткиржон Ғайратович Кодиров бошқа ишга ўтиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Ҳудудлар билан ҳамкорлик қилиш ва таҳлилий материалларни тайёрлаш департаментининг раҳбари лавозимидан;
• Жаҳонгир Жовахирлаевич Ибрагимов бошқа ишга ўтиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Режалаштириш ва ахборот таъминоти департаменти раҳбари ўринбосари лавозимидан озод этилди.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони билан Президент Администрацияси тузилмасига ўзгартиришлар киритилганди ҳамда Президент Администрацияси раҳбари лавозими ташкил қилинганди. Қолаверса, Президентининг фармони билан Саида Шавкатовна Мирзиёева Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси раҳбари лавозимига тайинланди. Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Ахборот сиёсати департаментининг собиқ раҳбари Комил Исмоилович Алламжонов эса Президент Администрацияси раҳбарининг жамоатчилик асосида мустақил маслаҳатчиси этиб тайинланди. Шунингдек, Азиз Йўлдошевич Магрупов Ўзбекистон Республикаси Президентининг ташқи инвестициялар масалалари бўйича маслаҳатчиси лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёрдамчиси лавозимидан озод этилди. Бекзод Мардонович Мавлонов эса Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёрдамчиси лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг ҳуқуқий экспертиза ва комплекс таҳлил қилиш масалалари бўйича маслаҳатчиси лавозимидан озод этилди.

The decree of the President of the Republic of Uzbekistan has resulted in the dismissal of 3 officials from their positions within the Presidential Administration. This was reported by the President's press secretary, Sherzod Asadov.
- Saidlaziz Saidasilovich Saidkarimov was relieved from his position as the head of the Inspection Control within the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan due to his transfer to another job;
- Utkirzhon Gayratovich Kadirov was relieved from his position as the head of the Department for Cooperation with Regions and Analytical Materials Preparation within the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan due to his transfer to another job;
- Jahongir Jovakhirlovich Ibragimov was relieved from his position as the Deputy Head of the Department for Planning and Information Support within the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan due to his transfer to another job.
We remind you, earlier, changes were made to the structure of the Presidential Administration by the decree of the President of the Republic of Uzbekistan, and the position of the head of the Presidential Administration was established. Moreover, by the President's decree, Saida Shavkatovna Mirziyoyeva was appointed to the position of head of the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan. Komil Ismoilovich Allamjonov, the former head of the Department of Information Policy of the Presidential Administration, was appointed as the independent adviser to the head of the Presidential Administration on a public basis. Furthermore, Aziz Yuldashevich Magrupov was appointed as the Advisor to the President of the Republic of Uzbekistan on foreign investment issues, and thus, was relieved from his position as the Assistant to the President of the Republic of Uzbekistan. Bekzod Mardonovich Mavlonov was appointed as the Assistant to the President of the Republic of Uzbekistan and was therefore relieved from his position as the advisor to the President of the Republic of Uzbekistan on legal review and comprehensive analysis issues.