Канада бош вазири Марк Карни “G7” саммитида Владимир Зеленский билан учрашувда Украинага 1,5 миллиард долларлик янги ҳарбий ёрдам пакетини ажратишини айтди. Бу ҳақда “DW” нашри ёзмоқда.
Қайд этилишича, ёрдам пакетининг ичида ҳарбий дронлар, ўқ-дорилар ва зирҳли техникаларни ўз ичига олган.
Шунингдек, у Киевга инфратузилмаларини тиклаш учун 2,3 миллиард долларлик янги кредит ваъда қилган.
Карни Москвага санкцияларни четлаб ўтишга ёрдам бераётган 77 жисмоний ва 39 юридик шахсга, шунингдек, Россия "яширин флоти"нинг 200 та кемасига қарши санкциялар эълон қилган.
“G7” саммити олдидан Зеленский у ерда Дональд Трамп билан АҚШдан қурол сотиб олишни ҳам муҳокама қилишни режалаштираётганини айтганди.

Canadian Prime Minister Mark Carney announced at the “G7” summit during a meeting with Volodymyr Zelensky the allocation of a new $1.5 billion military aid package to Ukraine. This was reported by “DW” publication.
It is noted that the aid package includes military drones, ammunition, and armored vehicles.
Additionally, he promised a new $2.3 billion credit for the reconstruction of infrastructure in Kyiv.
Carney announced sanctions against 77 individuals and 39 entities that are helping Moscow circumvent sanctions, as well as against 200 vessels of Russia's "shadow fleet".
Before the “G7” summit, Zelensky had said he planned to discuss purchasing weapons from the U.S. with Donald Trump there.