Жорий йилнинг 13 июнь куни соат 19:45 атрофида Янгиҳаёт тумани Қипчоқ-Қурғонтепа кўчалари чорраҳасида ҳайдовчи йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлган. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ Ахборот хизмати хабар қилди.
Маълум қилинишича, 2004 йилда туғилган Э.А. бошқарувидаги Spark русумли транспорт воситаси ва 1979 йилда туғилган Д.Ж. бошқарувидаги Ford русумли транспорт воситаси ўзаро тўқнашган.
Таъкидланишича, ЙТҲ натижасида тан жароҳат олганлар йўқ.
“Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ томонидан терговга қадар суриштирув ишлари олиб борилмоқда”, дейилади хабарда.

On June 13th of this year, around 19:45, a road traffic accident occurred at the intersection of Qipchoq-Qurğontepa streets in the Yangihayot district. This was reported by the Information Service of the Traffic Safety Department of the Tashkent City Police Department.
It was reported that a Spark-type vehicle driven by E.A., born in 2004, collided with a Ford-type vehicle driven by D.J., born in 1979.
It is emphasized that there were no injuries as a result of the traffic accident.
“Currently, pre-investigation inquiries are being conducted by the Traffic Safety Department of the Tashkent City Police Department regarding this incident,” the report states.