Кеча, 15 май куни Тошкент шаҳар, Миробод тумани, Туркистон кўчасида жойлашган вагон таъмирлаш депосида ёнғин юз берди. Бу ҳақда ФВБ ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, ёнғин соат 23:58 да бошланган. Шунга кўра, ёнғин-қутқарув экипажлари соат 00:03 да ёнғинга етиб борган ҳамда вазият тўлиқ назоратга олинган.
Ёнғин соат 01:31 да қуршаб олинган. Ва соат 02:48 да бартараф этилган. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган фуқаролар ҳақида хабар тушмаган.
Эслатиб ўтамиз, шу куннинг ўзида пойтахт Тошкентнинг Сергели туманида ҳам ёнғин содир бўлган. Унда дўкон аланга ичида қолган эди.

Yesterday, May 15, a fire broke out at a wagon repair depot located on Turkiston Street in the Mirabad district of Tashkent. This was reported by the press service of the Ministry of Emergency Situations.
It is noted that the fire started at 23:58. Accordingly, fire and rescue crews arrived at the fire at 00:03, and the situation is under full control.
The fire was contained at 01:31. And it was eliminated at 02:48. There were no reports of citizens injured as a result of the incident.
We remind you that on the same day, a fire broke out in the Sergeli district of the capital, Tashkent. Then the shop was engulfed in flames.