Покистон ўт очишни тўхтатиш келишувини бузди
Ҳиндистон Ташқи ишлар вазирлиги Покистонни Кашмир минтақасида дрон ҳужумлари уюштириш ва ҳарбий объектларга зарба беришда айблади. Вазир ўринбосари Викрам Мисрининг таъкидлашича, бу билан Покистон аввал эришилган ўт очишни тўхтатиш келишувини бузган, дея ёзмоқда "Замон.уз".
“Покистон ҳарбий ҳаракатларни тўхтатиш бўйича битимни бузди. Ҳиндистон армияси ҳозирда зарурий жавоб чоралари кўрмоқда”, — деди Мисри.
Ҳиндистон томони Исломободни вазиятни зудлик билан назоратга олишга чақирди. Расмийлар ҳарбий кескинликнинг ошишига йўл қўйилмаслигини таъкидламоқда.
Покистон бош вазири Шабоз Шариф эса Ҳиндистон томонидан илгари сурилган айбловларни қатъиян рад этди.
“Покистон мустақиллигига шубҳа қилган ҳар қандай томон билсин: биз ўз ҳимоямиз учун барча зарур чора-тадбирларни кўрамиз”, — дея баёнот берди Шариф.

India's Ministry of External Affairs has accused Pakistan of orchestrating drone attacks in the Kashmir region and striking military targets. As Deputy Minister Vikram Misri emphasizes, this action violates the ceasefire agreement previously reached, reports "Zamon.uz".
“Pakistan has breached the agreement to halt military actions. The Indian army is currently taking necessary responsive measures,” — said Misri.
India has called on Islamabad to immediately bring the situation under control. Officials emphasize the importance of preventing any escalation of military tension.
Meanwhile, Pakistan's Prime Minister Shehbaz Sharif has categorically rejected the allegations made by India.
“Let any party that doubts Pakistan's sovereignty know: we will take all necessary measures to defend ourselves,” — stated Sharif.