Тошкентда мингдан ортиқ одамни чув туширган шахс ушланди
Наманган вилоятида яшовчи йигит Telegram тармоғида гуруҳ очиб, пулини қисқа фурсатда кўпайтириб беришини айтган ҳолда одамларни алдаб келган.
'Тошкентда мингдан ортиқ одамни чув туширган шахс ушланди'ning rasmi
Ўзини Муҳаммад деб таништириб, кўплаб одамларни алдаган ҳолда уларнинг пулини ўзлаштириб олган йигит Тошкентда қўлга олинди. Бу ҳақда ИИВ ТҚД Киберхавфсизлик маркази хабар берди.
Маълум қилинишича, Наманган вилоятида яшовчи шахс одамларга пулини қисқа фурсатда кўпайтириб беришини айтиб, ижтимоий тармоқлар орқали уларни алдаб келган. Унинг ёлғонига мингдан ортиқ одам алданган.
Йигит ўз изини йўқотиш мақсадида турли вилоятларда яшовчи одамлар номига олинган телефон ва SIM карталар, шунингдек, банк карталаридан фойдаланиб келган. Ўғирлаган пулларини эса ўз манфаати йўлида ишлатиб юборган.
Унинг алдовига ишонганлар орасида навоийлик шахс ҳам бор. У 7 млн сўм пулини ўз қўли билан киберўғрига топширган. Алданганини билгач эса Ички ишлар бошқармасига мурожаат қилган.
Сохта трейдер Навоий вилояти Ички ишлар ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда Тошкент шаҳрида ушланган. Унга нисбатан Жиноят кодексининг 169-моддаси (ўғрилик) 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
'Ўзбекистон Президенти Москвага борди'ning rasmi
Жамият Бугун 19:41
Ўзбекистон Президенти Москвага борди
Ўзбекистон етакчиси учун ажратилган қароргоҳда давлат раҳбарини Россия Федерацияси Президенти Администрацияси раҳбарининг ўринбосари ва Ҳукумат Раисининг биринчи ўринбосари кутиб олдилар.
'"Ҳаж – 2025” мавсумида ҳожиларга 303 нафар элликбоши хизмат қилади'ning rasmi
Жамият Бугун 19:34
"Ҳаж – 2025” мавсумида ҳожиларга 303 нафар элликбоши хизмат қилади
Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Нуриддин Холиқназаров раислигида “Ҳаж – 2025” мавсумида ҳожиларга хизмат кўрсатадиган элликбошилар иштирокида видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди.
'Андижондаги ГЭСни Россия компанияси қураётган бўлган'ning rasmi
Жамият Бугун 19:19
Андижондаги ГЭСни Россия компанияси қураётган бўлган
“Ўзбекгидроэнерго” АЖ Андижондаги каналда юз берган техноген ҳолат юзасидан расмий баёнот берди.
'Самарқандда АЁҚШда юз берган ёнғин икки инсоннинг ҳаётига зомин бўлди'ning rasmi
Жамият Бугун 18:49
Самарқандда АЁҚШда юз берган ёнғин икки инсоннинг ҳаётига зомин бўлди
Дастлабки маълумотларга кўра, ёнғин “ЗИЛ” автомашинага ёқилғи қуйилаётган пайтда юз берган чақнаш натижасида келиб чиққан.
'Жиззахда ички ишлар ходимлари фуқарони калтаклагани айтилмоқда'ning rasmi
Жамият Бугун 17:49
Жиззахда ички ишлар ходимлари фуқарони калтаклагани айтилмоқда
Тўпланган ҳужжатлар асосида қонуний қарор қабул қилиниши Жиззах вилоят прокуратураси томонидан назоратга олинган.

In Tashkent, a person who tricked more than a thousand people was arrested.
A young man living in Namangan region has been deceiving people by opening a group on the Telegram network and claiming to quickly multiply their money.
Image of 'In Tashkent, a person who tricked more than a thousand people was arrested.'
A young man, introducing himself as Muhammad and having deceived many people, appropriating their money, was detained in Tashkent. The Cybersecurity center of the Ministry of Internal Affairs reported this news.
It has been reported that a person from the Namangan region had been deceiving people through social networks, promising to quickly multiply their money. More than a thousand people fell for his deception.
The young man had been using mobile phones and SIM cards registered in the names of people from different regions, as well as bank cards, in an effort to cover his tracks. He then spent the stolen money for his own benefit.
Among those who believed his deception was a person from Navoi, who personally handed over 7 million som to the cyberthief. After realizing he had been deceived, he applied to the Department of Internal Affairs.
The fake trader was detained in the city of Tashkent during an operational activity conducted by the Navoi region police officers. A criminal case has been initiated against him under Article 169 part 3 (theft) of the Criminal Code. Preliminary investigation actions are currently being carried out.
Society Today 20:21
Society Today 19:41
Society Today 19:34
Society Today 19:19
Society Today 18:49
Image of 'It is reported that law enforcement officers in Jizzakh have beaten a citizen.'
Society Today 17:49
It is reported that law enforcement officers in Jizzakh have beaten a citizen.
Based on the collected documents, the decision to take legal action has been placed under the supervision of the Jizzakh regional prosecution office.