Россия аскарлари ўлган шимолий кореяликларнинг юзларини ёқиб юбормоқда
Зеленский бу ҳолатни “Россияда ҳукм сураётган инсонийликка, ҳамма нарсага ҳурматсизлик намойиши” деб атади.
'Россия аскарлари ўлган шимолий кореяликларнинг юзларини ёқиб юбормоқда'ning rasmi
Россия аскарлари ўлган шимолий кореяликларнинг юзларини ёқиб юбормоқда. Бу ҳақда Украина Президенти Владимир Зеленский ўзининг Telegram каналида маълум қилди.
Украина Президенти каналига видео жойлаган ва унда бир неча рус аскарлари шимолий кореялик деб айтилаётган марҳумнинг бошини ёқиб юборгани тасвирланган.
Русларда цинизм бундан баттар бўлиши мумкин эмасдек туюлганди, аммо яна ҳам ёмонроқ ҳолатларга гувоҳ бўлмоқдамиз. Россия нафақат Шимолий Корея аскарларини Украина позицияларига ҳужум қилишга жалб қилмоқда, балки ҳалок бўлган аскарларни яширишга ҳам ҳаракат қилмоқда. Шимолий Корея аскарларига юзларини кўрсатиш тақиқланган. Камига улар мавжуд бўлган ҳар қандай видео далилларни Россия ҳарбийлари ўчиришга ҳаракат қилган.
Кореяликларнинг Путин учун жанг қилиши ва ўлишига ҳеч қандай сабаб йўқ. Ва ўлимдан кейин ҳам улар ҳеч нарсага эришмайди”, дейди Украина Президенти ўзининг Telegram каналида.
Зеленский видеода содир бўлган воқеани “Россияда ҳукм сураётган ҳурматсизлик, инсонийликка, ҳамма нарсага ҳурматсизлик намойиши” деб атади.
'ЕИ Украинага 90 млрд евро кредит ажратишни бошлайди'ning rasmi
ЕИ Украинага 90 млрд евро кредит ажратишни бошлайди
Иккинчи чоракдан молиявий ёрдам босқичма-босқич берилиши кутилмоқда, шу билан бирга Россия ҳужумлари кучаймоқда.
'Қирғизистонда вилоят ва туманлар тугатилиб, округлар ташкил қилинади'ning rasmi
Дунё 16.04.2026 13:36
Қирғизистонда вилоят ва туманлар тугатилиб, округлар ташкил қилинади
Синов тариқасида битта округ ташкил этилиб, 2–3 йил давомида синовдан ўтказилади.
'“Халқ номидан”: Виктория Боня Путинга кескин мурожаат қилди'ning rasmi
Дунё 16.04.2026 13:26
“Халқ номидан”: Виктория Боня Путинга кескин мурожаат қилди
Блогер Виктория Боня Россия президенти Владимир Путинга ижтимоий муаммолар юзасидан очиқ видеомурожаат йўллади.

Russia is burning the faces of dead North Koreans.
Zelenskyy described this situation as "a demonstration of the disrespect prevailing in Russia, disrespect towards humanity, towards everything."
Image of 'Russia is burning the faces of dead North Koreans.'
Russia is burning the faces of dead North Koreans. This was reported by Ukrainian President Volodymyr Zelensky on his Telegram channel.
The Ukrainian President posted a video on his channel, which depicted several Russian soldiers allegedly burning the head of a deceased North Korean.
It seemed impossible for the cynicism of the Russians to get any worse, but we are witnessing even graver situations. Russia is not only drawing North Korean soldiers into attacking Ukrainian positions but is also attempting to conceal the deaths of these soldiers. Revealing the faces of North Korean soldiers is prohibited. Moreover, the Russian military is trying to erase any existing video evidence of their presence.
“There is no reason for Koreans to fight and die for Putin. And even in death, they achieve nothing,” says Ukrainian President on his Telegram channel.
Zelensky called the incident depicted in the video a “demonstration of disrespect reigning in Russia, disrespect to humanity, to everything.”