Фарғона вилоятида эркак ўзининг ҳамқишлоғи бўлган танишини бир неча маротаба пичоқлаб ўлдирди. Бу ҳақда Фарғона вилояти судлари хабар берди.
Маълумотларга кўра, Андижон вилоятида туғилган эркак аввал бир неча бор судланган. У маҳалладошининг уйига жанозага борган. Таниши ундан сўраганида вақтинча ишсиз эканлигини айтган. Ҳамқишлоғи унга Фарғона шаҳрида новвойчилик билан шуғулланаётганини айтиб, у билан бирга ишлашни таклиф қилган. Шу тариқа икки маҳалладош Фарғонада новвойчилик билан шуғулланиб келган.
Кейинчалик улар спиртли ичимлик ичиб, ўзаро жанжаллашган. Оқибатда муқаддам судланган эркак "ошхона пичоғи" билан қишлоқдошининг чап кўкрак соҳаси ҳамда танасининг турли жойларига бир неча маротаба уриб ўлдирган.
Судда эркак жанжал давомида таниши уни болға билан билагига урганлиги сабаб ўша ерда турган пичоқ билан ўзини ҳимоя қилганини айтган. Ушбу жиноят иши Фарғона шахар судида кўриб чиқилди.
Суд эркакка нисбатан Жиноят кодексининг 97-моддаси (Қасддан одам ўлдириш) билан 11 йил 6 ой муддатга қамоқ жазоси тайинлади.

In Fergana, a drunk man stabbed and killed his fellow villager.
In the Farghona region, a man stabbed a fellow villager he knew several times, resulting in death. The courts of the Farghona region reported this.
According to information, the man born in the Andijan region had been convicted several times before. He went to a neighbor's house for a funeral. When his acquaintance asked him, he mentioned he was temporarily unemployed. His fellow villager told him that he was working as a baker in the city of Farghona and offered him to work together. Thus, the two neighbors had been engaged in baking in Farghona.
Later, after consuming alcoholic beverages, they got into an argument. As a result, the previously convicted man used a "kitchen knife" to stab his fellow villager several times in the left chest area and various parts of the body, leading to death.
In court, the man stated that during the argument, his acquaintance hit him in the forearm with a hammer, and he used the knife that was there to defend himself. This criminal case was reviewed by the Farghona city court.
The court sentenced the man under Article 97 of the Criminal Code (Deliberate homicide) to 11 years and 6 months in prison.