Қашқадарёда 400 кг истеъмолга яроқсиз гўшт тўхтатиб қолинди
Қашқадарё вилояти Кўкдала туманида истеъмолга яроқсиз гўшт тўхтатиб қолинди. Бу ҳақда Бош прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти хабар берди.
Қайд этилишича, Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Кўкдала тумани бўлими томонидан ЙҲХБ ходимлари билан ҳамкорликда "Умакай" ЙПХ масканида тезкор тадбир ўтказилган.
Тадбирда "Қарши-Самарқанд" йўналишида ҳаракатланиб келаётган "Cobalt" русумли автотранспорт воситаси тўхтатиб кўздан кечирилганда фуқаро Ж.Ч. хавфсизлик талабларига жавоб бермайдиган қорамол гўштини ўтказиш мақсадида олиб кетаётгани аниқланиб, жами 400 кг. гўшт ашёвий далил сифатида олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 186-моддаси (хавфсизлик талабларига жавоб бермайдиган товарларни ўтказиш мақсадини кўзлаб ишлаб чиқариш, сақлаш, ташиш ёхуд ўтказиш, ишлар бажариш ёки хизматлар кўрсатиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

400 kg of unfit-for-consumption meat was seized in Kashkadarya.
In the Kokdala district of the Kashkadarya region, meat unfit for consumption was stopped. The Department for Combating Economic Crimes under the Prosecutor General's Office  reported this.
It is noted that a rapid response operation was conducted at the "Umakay" traffic police post in collaboration with traffic police officers by the Department's Kokdala district division.
During the operation, when inspecting a "Cobalt" brand vehicle that was moving in the "Karshi-Samarkand" direction, it was found that citizen J.C. was transporting cattle meat that did not meet safety requirements, intending to distribute it, resulting in a total of 400 kg. of meat being seized as physical evidence.
On this matter, a criminal case has been initiated under Article 186 of the Criminal Code (the intention to produce, store, transport, or distribute goods that do not meet safety requirements, perform works, or provide services) and investigative actions are being conducted.