Зоминдаги дор йўли 18 августгача ёпилди
Жиззах вилояти Зомин туманидаги "Зомин" сайёҳлик-рекреацион зонасида жойлашган дор йўли 12 августдан вақтинча ёпилди. Бу ҳақда Туризм қўмитаси матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, осма дор йўли 18 августга қадар ишламайди. Бу пайтда йилда бир маротаба ўтказиладиган профилактика ишлари олиб борилади.
Эслатиб ўтамиз, мазкур дор йўли 2023 йилнинг августида очилганди. Унинг узунлиги 2102 метр бўлиб, 12 та минорали 11 та устунга эга ва соатига 1200 сайёҳга хизмат кўрсатади. 133,3 млрд сўмлик лойиҳа Швейцариянинг Bartolet компанияси билан ҳамкорликда амалга оширилган.
'Марказий банк тўлов тизимларига киберҳужум бўлмаганини маълум қилди'ning rasmi
Жамият 04.02.2026 16:29
'Путин ва Си Цзиньпин видеоконференцияда мулоқот қилди'ning rasmi
Жамият 04.02.2026 14:00
Путин ва Си Цзиньпин видеоконференцияда мулоқот қилди
Россия ва Хитой раҳбарлари стратегик ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва икки давлат ўртасидаги савдо ҳамда энергетика соҳасидаги алоқаларни кучайтириш масалаларини муҳокама қилди.
'Фарғонада ислоҳотлар самараси ва янги вазифалар муҳокама қилинди'ning rasmi
Жамият 04.02.2026 13:03
Фарғонада ислоҳотлар самараси ва янги вазифалар муҳокама қилинди
Президент Шавкат Мирзиёев Фарғона вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш, ишсизлик ва камбағалликни қисқартириш ҳамда инвестиция лойиҳаларини жадаллаштириш бўйича устувор вазифаларни белгилади.
'Ўзбекистон мактаблари қоғоз кундаликларга қайтяптими?'ning rasmi
Жамият 04.02.2026 12:21
Ўзбекистон мактаблари қоғоз кундаликларга қайтяптими?
Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ушбу маълумотларга изоҳ берди.
Жамият 04.02.2026 11:38
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 5 февраль куни амалда бўладиган қийматини белгилади.

The road in Zomin will be closed until August 18.
The cable car located in the "Zomin" tourist-recreational zone in the Zomin district of Jizzakh region was temporarily closed from August 12th. The Press Service of the Tourism Committee  reported this.
It is noted that the cable car will not operate until August 18th. During this time, annual maintenance will be carried out.
We remind you that this cable car was opened in August 2023. It is 2102 meters long, has 12 towers with 11 columns, and serves up to 1200 tourists per hour. The project, worth 133.3 billion UZS, was implemented in collaboration with the Swiss company Bartolet.
Image of 'The Central Bank announced that there was no cyber attack on payment systems.'
Society 04.02.2026 16:29
The Central Bank announced that there was no cyber attack on payment systems.
In recent days, the Central Bank, commenting on the news spread on social networks, stated that no cyber attacks on payment systems have been recorded.
Image of 'Putin and Xi Jinping held a conversation via video conference.'
Society 04.02.2026 14:00
Putin and Xi Jinping held a conversation via video conference.
The leaders of Russia and China discussed strengthening strategic cooperation and expanding relations in trade and energy between the two countries.