18 fevral kuni respublika boʻylab ayrim hududlarda yomgʻir, tuman va togʻlarda qor koʻchishi havfi saqlanib qoladi.
O‘zgidromet 18 fevral kuni O‘zbekiston bo‘ylab kuzatiladigan ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi. Ertaga ayrim viloyatlarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi kutilmogda. Tog‘li hududlarda esa yog‘ingarchilik kuchayishi mumkin.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi va ertalab yomg‘ir yog‘adi, tuman tushishi mumkin. Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi +10...+12 daraja iliq, kunduzi +15...+17 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ba’zi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 0...+5 daraja iliq, Ustyurtda -2 daraja sovuqqacha, kunduzi +10...+15 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi va ertalab yomg‘ir yog‘ishi mumkin, kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ba’zi joylarga tuman tushadi. Shamol sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi +5...+10 daraja iliq, kunduzi +12...+17 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, tuman tushadi. Shamol sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi +7...+12 daraja iliq, kunduzi +12...+17 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi va ertalab yomg‘ir yog‘ishi mumkin, kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ba’zi joylarga tuman tushadi. Shamol sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi +7...+12 daraja iliq, kunduzi +13...+18 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi va kunning birinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi. Ba’zi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi +4...+9 daraja iliq, kunduzi +12...+17 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘ladi,yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor), ba’zi joylarda kuchli bo‘ladi. Tuman tushishi mumkin. Qor ko‘chishi havfi bor. Sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi -2 daraja sovuq, +3 daraja iliq, kunduzi +5...+10 daraja iliq bo‘ladi.
'Qirg‘izistonda prezidentlik saylovi qachon bo‘lishi ma’lum qilindi'ning rasmi
Bu qiziq Bugun 03:10
Qirg‘izistonda prezidentlik saylovi qachon bo‘lishi ma’lum qilindi
Saylov sanasi rasman 2026 yil sentyabrigacha belgilanishi kutilmoqda.
'Dollarning kursi yana pasaydi'ning rasmi
Bu qiziq 17.02.2026 11:18
Dollarning kursi yana pasaydi
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 18 fevral kuni amalda bo‘ladigan qiymatini belgiladi.
'Har yili 12 million qiz 18 yoshga yetmay turmushga chiqmoqda'ning rasmi
Bu qiziq 17.02.2026 01:51
Har yili 12 million qiz 18 yoshga yetmay turmushga chiqmoqda
Dunyo bo‘yicha bolalar nikohi kamayib borayotganiga qaramasdan, har besh qizdan biri hali ham voyaga yetmasdan turmush qurmoqda.
Bu qiziq 16.02.2026 11:14
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 17 fevral kuni amalda bo‘ladigan qiymatini belgiladi.
Bu qiziq 12.02.2026 02:52
'Bugun ham yomg‘ir yog‘adi'ning rasmi
Bu qiziq 10.02.2026 02:38
Bugun ham yomg‘ir yog‘adi
Oʻzbekistonning aksar hududlarida oʻzgaruvchan ob-havo, yomgʻir va kuchayib borayotgan shamol bilan boshlanadi.

Uzhydromet announced weather forecast data for observation across Uzbekistan on February 18. Tomorrow, rain and fog are expected in some regions. In mountainous areas, precipitation may intensify.
In Tashkent city, the weather will be variable, with rain at night and in the morning, fog is possible. Precipitation is not expected during the day. The wind will blow from the east at 3-8 meters per second. The temperature at night will be +10...+12 degrees warm, during the day +15...+17 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be variable, precipitation is not expected. Fog may descend in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second, in some places it may increase to 13-18 meters. The temperature at night will be 0...+5 degrees warm, down to -2 degrees cold on the Ustyurt, during the day +10...+15 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be variable, rain is possible at night and in the morning, precipitation is not expected during the day. Fog will descend in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second, in some places it may increase to 13-18 meters. The temperature at night will be +5...+10 degrees warm, during the day +12...+17 degrees warm.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions, the weather will be variable, rain will fall in some places, fog will descend. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be +7...+12 degrees warm, during the day +12...+17 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will also be variable, rain is possible at night and in the morning, precipitation is not expected during the day. Fog will descend in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be +7...+12 degrees warm, during the day +13...+18 degrees warm.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be variable, with rain at night and in the first half of the day. Fog may descend in some places. The wind will blow from the east at 5-10 meters per second. The temperature at night will be +4...+9 degrees warm, during the day +12...+17 degrees warm.
In the mountainous areas of the republic, the weather will also be variable,precipitation (rain, snow), in some places heavy. Fog is possible. There is a risk of avalanches. Mudflows and floods may occur. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be -2 degrees cold, +3 degrees warm, during the day +5...+10 degrees warm.