Bugun respublika bo‘ylab qor yog‘ishi kutilmoqda
O‘zgidrometning xabar berishicha, 17 yanvar kuni Toshkentda havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan qor yog‘ib, tuman tushishi mumkin. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda esadi. Havo harorati kechasi va kunduzi 1-3 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda qor yog‘ib, tuman tushishi kutilmoqda. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 2-7 daraja sovuq, kunduzi 2 daraja sovuq, 3 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda ayrim joylarda qor yog‘ib, tuman tushishi mumkin. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 0-5 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda yog‘ingarchilik bo‘lib (yomg‘ir, qor), tuman tushishi kutilmoqda. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Havo harorati kechasi va kunduzi 0-5 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda yog‘ingarchilik bo‘lib (yomg‘ir, qor), tuman tushishi mumkin. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 2 daraja sovuq, 3 daraja iliq, kunduzi 2-7 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda yog‘ingarchilik bo‘lib (yomg‘ir, qor), tuman tushishi kutilmoqda. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 2 daraja sovuq, 3 daraja iliq, kunduzi 0-5 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikamizning tog‘li hududlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda qor yog‘ib, tuman tushishi mumkin.  Qor ko‘chishi havfi bor. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi.  Havo harorati kechasi va kunduzi 0-5 daraja sovuq bo‘ladi.
'"Taxtaqoracha" dovonida harakat vaqtincha cheklandi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 05:13
"Taxtaqoracha" dovonida harakat vaqtincha cheklandi
Bunga yo‘lning muzlagani va havoning keskin sovishi sabab bo‘lgan.
'Andijonda "Shayton" laqabli jinoyiy guruh fosh etildi.'ning rasmi
Jamiyat 16.01.2026 15:56
Andijonda "Shayton" laqabli jinoyiy guruh fosh etildi.
Fuqarolarni qurol bilan qoʻrqitib, kriptovalyuta orqali katta miqdorda pul undirgan guruh aʼzolari qoʻlga olindi.
'Sovuqlar sabab energetika tizimi kuchaytirilgan ish rejimiga o‘tkazildi.'ning rasmi
Jamiyat 16.01.2026 14:54
'Taftish.uz ishi: IIV tergovdan yangi tafsilotlarni ochiqladi'ning rasmi
Jamiyat 16.01.2026 13:23
Taftish.uz ishi: IIV tergovdan yangi tafsilotlarni ochiqladi
Ichki ishlar vazirligi Taftish.uz nashri xodimlari ishi bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlarni e’lon qildi.
'"Afrosiyob" poyezdlari chiptalari 15 foizga qimmatlandi'ning rasmi
Jamiyat 16.01.2026 11:18
"Afrosiyob" poyezdlari chiptalari 15 foizga qimmatlandi
1-fevraldan boshlab yuqori tezlikda harakatlanuvchi “Afrosiyob” elektropoyezdlari chiptalari narxi 15 foizga oshirildi.
'Dollar kursi yana tushdi'ning rasmi
Jamiyat 16.01.2026 11:14
Dollar kursi yana tushdi
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 19 yanvarda amalda bo‘ladigan qiymatini e’lon qildi.

According to Uzhydromet, the weather in Tashkent will be changeable on January 17, with occasional snowfall and possible fog. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 3-8 meters per second. The air temperature will be 1-3 degrees above zero at night and during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, with snowfall and fog expected in some places. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. At night it will be 2-7 degrees below zero, during the day 2 degrees below zero to 3 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, with possible snowfall and fog in some places. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. At night it will be 0-5 degrees below zero, during the day 0-5 degrees above zero.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Syrdarya regions, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) and fog expected in some places. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. The air temperature will be 0-5 degrees above zero at night and during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, with possible precipitation (rain, snow) and fog in some places. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. At night it will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 2-7 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) and fog expected in some places. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 7-12 meters per second. At night it will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 0-5 degrees above zero.
In the mountainous areas of our Republic, the weather will be changeable, with possible snowfall and fog in some places.  There is a risk of avalanches. The westerly wind will change its direction and blow from the east at a speed of 7-12 meters per second.  The air temperature will be 0-5 degrees below zero at night and during the day.