Unga ko‘ra, soat 23:00 larda Yo‘PX xodimlari tomonidan Namangan viloyati, Davlatobod tumani hududida harakatlanib ketayotgan Onix rusumli avtomashinaga to‘xtash ishorasi berilganida, tegishli hujjatga ega bo‘lmagan haydovchi xodimlarga bo‘yinmasdan qochishga uringan.
Shu vaqtda ratsiya orqali oldinroqda xizmat olib borayotgan katta serjant Vahobjon Mўminovga mazkur avtomashinani to‘xtatish chorasini ko‘rish yuzasidan xabar berilgan. Vahobjon Mўminov haydovchiga to‘xtash ishorasini bergan vaqtida haydovchi yuqori tezlik bilan xodimni urib yuborib, uning hayoti uchun og‘ir tan jarohati yetkazgan.
Tezkor harakatlar natijasida transport vositasining harakati cheklanib, haydovchi qo‘lga olingan.
Biroq katta serjant Vahobjon Mўminov viloyat Tibbiyot birlashmasiga olib borilayotganida vafot etgan.
“Ichki ishlar vazirligi rahbariyati va ko‘p sonli shaxsiy tarkibi Namangan viloyati IIB JXH Yo‘HXB Yo‘l-patrul xizmati katta inspektori katta serjant Mўminov Vahobjon Abduvalievichning vafoti munosabati bilan marhumning oila a’zolari va yaqinlariga chuqur ta’ziya izhor etadi. Katta serjant Vahobjon Mўminov 2007 yildan ichki ishlar organlarida fidokorona xizmat qilgan. Uning ortida suyukli ayoli, 2 nafar qizi va 1 nafar o‘g‘il farzandlari qoldi”, deyiladi xabarda.

On November 21 of this year, a road patrol service inspector died as a result of being hit by a traffic violator's car in Namangan region. The press secretary of the Ministry of Internal Affairs reported on this.
According to him, at around 11:00 PM, when road patrol service employees signaled a Chevrolet Onix car moving in the territory of Davlatobod district, Namangan region, to stop, the driver, who did not have the appropriate documents, tried to escape without obeying the employees.
At that time, via radio, Senior Sergeant Vahobjon Mo'minov, who was on duty further ahead, was informed to take measures to stop the mentioned vehicle. At the moment when Vahobjon Mo'minov gave the stop signal to the driver, the driver hit the officer at high speed, inflicting a severe bodily injury that was life-threatening.
As a result of quick actions, the movement of the vehicle was blocked and the driver was detained.
However, Senior Sergeant Vahobjon Mo'minov died while being transported to the Regional Medical Association.
"The leadership of the Ministry of Internal Affairs and numerous personnel express their deep condolences to the family members and relatives of the deceased Senior Inspector of the Road Patrol Service of the DIA DHS PPS, Senior Sergeant Mo'minov Vahobjon Abduvalievich, in connection with his death. Senior Sergeant Vahobjon Mo'minov had served faithfully in the internal affairs bodies since 2007. He is survived by his beloved wife, 2 daughters, and 1 son," the report says.