Joriy yilning 18 noyabr kuni Andijon viloyatida Ichki ishlar organlarida xizmat qilib kelgan xodim va uning 1 nafar qizi o‘z xizmat uyida gaz gazidan zaharlanib vafot etdi. Bu haqda darakchi.uzga Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov ma'lum qildi.
Unga ko‘ra, xodim o‘z xizmat uyida vafot etgan. Uning yonida voyaga yetmagan 2 nafar farzandi ham bo‘lgan. Qayd etilishicha, farzandlaridan biri ham zaharlanish oqibatida dadasi bilan birga vafot etgan. Bir nafar qizi esa omon qolgan va ayni damda shifoxonada davolanmoqda.
Holat bo‘yicha ayni damda tergov oldi tekshiruv harakatlari o‘tkazilmoqda, deydi Hayot Shamsutdinov.

On November 18 of this year, an employee serving in the internal affairs bodies of the Andijan region and his 1 daughter died of gas poisoning in their service house. The press secretary of the Prosecutor General's Office, Hayot Shamsutdinov, informed darakchi.uz about this.
According to him, the employee died in his service house. His two minor children were also with him. It is noted that one of his children also died of poisoning along with his father. One of his daughters survived and is currently being treated in a hospital.
Regarding the incident, investigative operations are currently being carried out, says Hayot Shumsutdinov.