Bugun ob-havo qanday bo‘lishi aytildi
Unga ko‘ra, Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 3-8 daraja sovuq, kunduzi 7-12 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo, Jizzax viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi kechasi 2 daraja sovuq-3 daraja iliq, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo, Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, kunduzi 12-17 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuq-3 daraja iliq, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Toshkent viloyatining tog‘li hududlarida (2000 metrdan yuqorida) qor ko‘chish xavfi bor. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 2-7 daraja iliq bo‘ladi.
Bu qiziq 07.11.2025 16:24
'O'zbekistonda dollar kursi ko'tarildi'ning rasmi
Bu qiziq 06.11.2025 16:20
O'zbekistonda dollar kursi ko'tarildi
Markaziy bank 7 noyabr kuni uchun yangi kursni belgiladi.
'Mol goʻshti narxi rekord darajaga chiqdi'ning rasmi
Bu qiziq 06.11.2025 15:14
Mol goʻshti narxi rekord darajaga chiqdi
Dunyo boʻyicha bir kilogramm mol goʻshti narxi ilk marta 7 dollarni oshdi.
'Yerda so‘nggi yillarda kuzatilmagan kuchli magnit bo‘roni kutilmoqda'ning rasmi
Bu qiziq 06.11.2025 15:10
Yerda so‘nggi yillarda kuzatilmagan kuchli magnit bo‘roni kutilmoqda
6–7 noyabr kunlari geomagnit faollik keskin oshib, kuchli bo‘ron kuzatilishi mumkin.
'Oltin narxi pasaymoqda, ammo yangi rekordlar yaqinlashmoqda'ning rasmi
Bu qiziq 06.11.2025 14:10
Oltin narxi pasaymoqda, ammo yangi rekordlar yaqinlashmoqda
So'nggi haftalarda oltin bozori biroz sekinlashgan bo'lsa-da, tahlilchilarga ko'ra bu faqat vaqtinchalik to'xtalish bo'lishi mumkin.

Today's weather forecast was announced
According to the data, the weather in the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region will be cloudy, with variable conditions in some places; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 3-8 degrees cold, during the day 7-12 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be cloudy, with variable conditions in some places; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees cold, during the day 10-15 degrees warm.
In Tashkent, Samarkand, Sirdaryo, and Jizzakh regions, the weather will be variable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 2 degrees cold to 3 degrees warm, during the day 10-15 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some places; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees warm, during the day 12-17 degrees warm.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 2 degrees cold to 3 degrees warm, during the day 10-15 degrees warm.
In the foothill and mountain areas of the Republic, the weather will be variable; no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. There is a risk of avalanches in the mountain areas of Tashkent region (above 2000 meters). The temperature at night will be 0-5 degrees cold, during the day 2-7 degrees warm.