Saida Mirziyoyeva UNESCO bosh direktorini "Doʻstlik" ordeni berilgani bilan tabrikladi
Bugun, 31 oktyabr kuni O‘zbekiston Prezidenti Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva YUNESKO bosh direktoriiga "Do‘stlik" ordeni berilgani bilan tabrikladi. Bu haqda u o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida yozdi.
"Kecha Samarqandda Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev bilan YUNESKO bosh direktori Odri Azule o‘rtasidagi samimiy va do‘stona ruhda o‘tgan uchrashuvda ishtirok etganimdan mamnunman.
Davlatimiz rahbari Azule xonimga fan, ta’lim, madaniyat va ommaviy axborot vositlari sohalaridagi hamkorlikni rivojlantirish, shuningdek, yurtimiz madaniy merosini asrash borasidagi tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashdagigan ulkan hissasi uchun "Do‘stlik" ordenini topshirdi.
Odri Azuleni ushbu yuqori mukofot va munosib e’tirof bilan samimiy qutlayman", — deya yozadi u.
Ma’lumot uchun, Samarqand shahrida YUNESKO Bosh konferensiyasining 43-sessiyasi bo‘lib o‘tmogda. Mazkur anjuman 31 oktyabrdan 13 noyabrgacha davom etadi.

Saida Mirziyoyeva congratulated UNESCO Director-General on being awarded the "Dustlik" Order.
Image of 'Saida Mirziyoyeva congratulated UNESCO Director-General on being awarded the "Dustlik" Order.'
Today, on October 31, the Head of the Administration of the President of Uzbekistan, Saida Mirziyoyeva, congratulated the Director-General of UNESCO on being awarded the "Dustlik" (Friendship) Order.  She wrote about this on her social media page.
"I was pleased to attend the sincere and friendly meeting between our President Shavkat Mirziyoyev and UNESCO Director-General Audrey Azoulay in Samarkand yesterday.
Our head of state presented the "Dustlik" Order to Ms. Azoulay for her immense contribution to developing cooperation in the fields of science, education, culture, and mass media, as well as supporting initiatives to preserve our country's cultural heritage.
I sincerely congratulate Audrey Azoulay on this high award and well-deserved recognition," she writes.
For reference, the 43rd session of the UNESCO General Conference is being held in Samarkand. This conference lasts from October 31 to November 13.