Ispaniyada aholiga o‘lim rasman taqiqlandimi?
Mahalliy hokimiyat sog‘lom turmush tarzini tavsiya qilmoqda, biroq o‘lim holatlarida qanday choralar ko‘rilishi noaniq.
'Ispaniyada aholiga o‘lim rasman taqiqlandimi?'ning rasmi
Ispaniyaning janubiy qismida joylashgan Landjaron qishlog‘ida (Granada provinsiyasi) qabristonda joy tugagani sababli o‘ziga xos huquqiy cheklov joriy etilgan: aholiga o‘lim “rasman” taqiqlangan. Bu haqda Zamon.uz Darakchi.uz’ga ma’lum qildi.
The New York Post nashri xabariga ko‘ra, ushbu g‘ayrioddiy chora 1999-yildan buyon amalda. O‘sha yili yagona mavjud qabriston to‘lib qolgan va o‘shandan beri yangi yer maydoni ajratilmagan.
4 mingga yaqin aholiga ega Landjaron qishlog‘i shifobaxsh mineral suvlari bilan mashhur bo‘lib, TikTok orqali ham mashhurlikka erishgan. Mahalliy hokimiyat sog‘lom turmush tarzini tavsiya etayotgan bo‘lsa-da, o‘lim holatlarida qanday choralar ko‘rilishi haqida aniq ma’lumot bermagan.

Is the death penalty officially banned for the population in Spain?
The local government recommends a healthy lifestyle, but the measures to be taken in case of deaths remain unclear.
Image of 'Is the death penalty officially banned for the population in Spain?'
In the southern part of Spain, in the village of Lanjarón (Granada province), a unique legal restriction has been imposed due to the cemetery running out of space: death has been "officially" banned for the residents. Zamon.uz reported this to Darakchi.uz here.
According to The New York Post, this unusual measure has been in effect since 1999. That year, the only existing cemetery became full, and no new land has been allocated since then.
Lanjarón, a village with nearly 4,000 residents, is famous for its healing mineral waters and has also gained popularity through TikTok. While the local authorities recommend a healthy lifestyle, they have not provided clear information on what measures will be taken in cases of death.