Tokayev Erdo‘g‘anga nega minnatdorchilik bildirdi?
Qozog‘iston Prezidenti Qosim-Jomart Tokayev Turkiyaga rasmiy tashrifi chog‘ida Prezident Rajab Toyyib Erdo‘g‘anga samimiy qabul uchun minnatdorchilik bildirdi. U Erdo‘g‘anning shaxsan aeroportga kelib kutib olganini alohida qadrladi.
“Mehmondo‘stligingiz uchun sizga minnatdorchilik bildiraman. Meni aeroportda kutib olganingiz katta sharaf. Davlatlarimiz o‘rtasida hech qanday ziddiyat yo‘q. Bizni faqat do‘stlik emas, balki samarali hamkorlik ham bog‘lab turibdi. Ertaga muhim muzokaralar bo‘lib o‘tadi”, — deydi Tokayev.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, bugun, 29 iyul kuni ikki davlat rahbarlari Qozog‘iston va Turkiya o‘rtasidagi kengaytirilgan strategik sheriklikni mustahkamlash bo‘yicha muzokaralar o‘tkazadi.

Kazakhstan President Kassym-Jomart Tokayev expressed gratitude to Turkish President Recep Tayyip Erdoğan for the warm welcome during his official visit to Turkey. He particularly appreciated Erdoğan's personal gesture of meeting him at the airport.
"I am grateful for your hospitality. It is a great honor that you personally welcomed me at the airport. There are no conflicts between our states. We are connected not only by friendship but also by fruitful cooperation. Important negotiations will take place tomorrow," said Tokayev.
According to official reports, today, on July 29, the leaders of the two countries will hold talks on strengthening expanded strategic partnership between Kazakhstan and Turkey.