Attestatsiyada yuqori ball olgan o‘qituvchilar Janubiy Koreyada malaka oshiradi
Koreyada o‘zaro tajriba almashishlari hamda maktablar faoliyati va ta’lim  jarayonlarini o‘rganishlari rejalashtirilgan.
'Attestatsiyada yuqori ball olgan o‘qituvchilar Janubiy Koreyada malaka oshiradi'ning rasmi
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligida Janubiy Koreya Respublikasi Seul ta’lim departamentining “KLIC Training Program” loyihasi ishtirokchilari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda vazir o‘rinbosari Temur Komilov, mas’ullar va loyiha ishtirokchilar qatnashdi.
Ma’lumot o‘rnida: mazkur loyiha Janubiy Koreya Respublikasi Seul ta’lim departamenti bilan hamkorlikda xalqaro tajribani o‘rganish, ta’lim tizimida raqamli texnologiyalardan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida amalga oshirilmoqda.
Unda har bir hududda yuqori ball bilan toifa sertifikatiga ega bo‘lgan informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchilaridan 14 nafar o‘qituvchi va 1 nafar kordinator jami 15 nafar ustozlar qatnashmoqda.
Ular Koreyada 10 kun davomida bo‘lib, o‘zaro tajriba almashishlari hamda Koreyaning umumta’lim maktablari faoliyati va ta’lim  jarayonlarini o‘rganishlari rejalashtirilgan.

Teachers who scored high marks in the certification will improve their qualifications in South Korea.
In Korea, plans are made for the exchange of experiences as well as for studying the activities of schools and the educational processes.
Image of 'Teachers who scored high marks in the certification will improve their qualifications in South Korea.'
At the Ministry of Pre-School and School Education, a meeting was held with participants of the South Korean Republic Seoul Education Department's "KLIC Training Program."
The meeting was attended by the Deputy Minister Temur Komilov, officials, and project participants.
For your information: This project is being implemented in collaboration with the Seoul Education Department of the Republic of South Korea with the aim of studying international experience, and expanding the opportunities for using digital technologies in the education system.
In this project, 14 teachers of informatics and information technologies who have received high scores in their certification in each region, and 1 coordinator, totaling 15 master teachers, are participating.
They are planned to spend 10 days in Korea to exchange experiences and study the activities and educational processes of Korea's general education schools.