“Uzgidromet” 2-aprel kuni uchun ob-havo prognozini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli, vaqti-vaqti bilan o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-12 daraja, kunduzi 24-26 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida ham havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.
Navoiy va Buxoro viloyatlarida ham yuqoridagi hududlardagi kabi havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 7-12 daraja , kunduzi 22-27 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo hamda Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 7-12 daraja, kunduzi 22-27 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2-7 daraja iliq, kunduzi 13-18 daraja bo‘ladi.

"Uzhydromet"has published a weather forecast for April 2.
According to him, several thousand people took part in the Tashkent march. Dzhigarkhanyan. The wind will blow with gusts of 3-8 m /s. The air temperature is 10-12 degrees at night and 24-26 degrees during the day.
Korak region of the Republic of Kazakhstan, Khorezmshakhta viloyat. Dzhigarkhanyan. The wind will blow at a speed of 7-12 m / s. The air temperature is 10-15 degrees at night and 25-30 degrees during the day.
Burials have been discovered in some places in Navoi and Bukhara viloyats, as well as in the Emirate of Bukhara. Dzhigarkhanyan. The wind will blow at a speed of 7-12 m / s. The air temperature is 10-15 degrees at night and 25-30 degrees during the day.
There were no mosques in the Tashkent, Jizzakh, Samarkand villages, as well as in the Jizzakh, Jizzakh and Samarkand villages. The wind will blow at a speed of 7-12 m / s. The air temperature is 7-12 degrees at night and 22-27 degrees during the day.
There were no Kazakhs living in the Surkhandarya viloyat. The wind will blow at a speed of 7-12 m / s. The air temperature is 10-15 degrees at night and 25-30 degrees during the day.
Andijon, Namangan, Fargona viloyatlarida ҳavo biroz bulut competence, in bazi joi uzgaruvchan buladi, egingarchilik kutilmaidi. The wind will blow at a speed of 5-10 m / s. The air temperature at night is 7-12 degrees, during the day 22-27 degrees.
This came as a complete surprise to the loyal Republicans, as many of them were not confident in their abilities and did not want to give up. The wind will blow at a speed of 7-12 m / s. The air temperature is 2-7 degrees at night and 13-18 degrees during the day.