Ijtimoiy tarmoqlarda Samarqand viloyatida kanalga salkam 10-15 ta eshakni so‘yib tashlab ketilganligi aks etgan video xabarlar jamoatchilik muhokamasiga sabab bo‘ldi.
Kshbu holat Kattaqo‘rg‘on tumani Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi bo‘limi davlat inspektorlari va mutasaddi tashkilotlar vakillari tomonidan o‘rganilgan.
Qayd etilishicha, mazkur holat Kattaqo‘rg‘on tumani "Sho‘rak" qishlog‘ida yashovchi fuqaro tomonidan xonadonida kushxona tashkil etib, bir necha eshaklarni so‘yib, go‘shtini sotish bilan shug‘ullanib kelgan.
Hozirda mazkur holat to‘liq bartaraf etilib, kushxona faoliyatiga chek qo‘yilgan. Noqonuniy faoliyat yuzasidan esa, qonuniy chora ko‘rish maqsadida bayonnomalar tuzilib, tegishli idoralarga taqdim etilgan.

A butcher who slaughtered a donkey and sold its meat was arrested in Samarkand.
Reports of nearly 10-15 donkeys being slaughtered and dumped in a canal in the Samarkand region have sparked public discussion on social networks.
This incident was investigated by the state inspectors of the Kattakurgan district Department of Ecology and Environmental Protection and representatives of responsible organizations.
It is noted that this case involved a citizen living in the "Shurak" village of the Kattakurgan district, who had set up a slaughterhouse in his house and had been slaughtering several donkeys to sell their meat.
The issue has now been fully resolved, and the operation of the slaughterhouse has been halted. Legal actions are being taken regarding the illegal activity, and reports have been prepared and submitted to the relevant authorities.